SP: SADx3, Kemboi, Saladuha...

Izvor: B92, 01.Sep.2011, 16:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na SP u atletici, zlatne medalje u četvrtak osvojili Amerikanci, Džesi Vilijams u skoku u vis, Dženi Simpson na 1500m i Lašonda Dimus na 400m sa preponama.

Nekoliko disciplina koje su označile kraj još jednog takmičarskog dana u Daeguu, donele su veliku radost i mnogo uspeha američkoj atletici.

Američka atletičarka Dženi Beringer Simpson osvojila je zlatnu medalju u disciplini 1.500 metara na prvenstvu sveta u Daegu.

Simpsion je stazu prešla u vremenu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 4:05,40 minuta, ispred Britanke Hane Ingland koja je trku završila za 4:05,68 minuta. Bronzu je osvojila Španjolka Natalija Rodriges u vremenu 4:05,87 minuta.

Američka atletičarka Lašinda Dimas osvojila je zlatnu medalju u trci na 400 metara s preponama na prvenstvu sveta u Daegu.

Dimas je u cilj ušla u vodećem vremenu sezone - 52,47 sekundi, a srebro je pripalo Jamajčanki Melani Voker rezultatom 52,73 sekunde.

Bronza je otišla u ruke Ruskinje Natalije Antjuk u vremenu 53,85 sekundi.

Američki atletičar Džesi Vilijams osvojio je zlatnu medalju u skoku u vis rezultatom 2,35 metra. Rus Aleksej Dmitrik je istim skokom došao do srebra, a bronza je sa preskočenih 2,32 metra pripala Trevoru Beriju iz Bahama.

Konačno, Ukrajinska atletičarka Olga Saladuha osvojila je zlatnu medalju u troskoku na prvenstvu sveta u Daegu rezultatom 14,94 metara.

Srebro je pripalo Olgi Ripakovoj iz Kazahstana sa 14,89, a bronza Kolumbijki Katerini Ibargen rezultatom 14.84 metara.Srpska atletičarka Biljana Topić završila je finalno takmičenje u ovoj disciplini na desetom mestu skokom od 14,03 metara.

Britanski atletičar Daj Grin osvojo je zlatnu medalju na 400 metara s preponama.

Grin je osvojio prvu titulu za Veliku Britaniju u dosadašnjem toku šampionata rezultatom 48,26 sekundi.

Srebro je pripalo Portorikancu Havijeru Kulsonu rezultatom 48,44 sekundi, a bronza Južnoafrikancu Van Zilu (48,80).

Kenijski atletičar Ezekijel Kemboj osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 3.000 metara stipl na prvenstvu sveta u Daegu. Kemboj je stazu savladao u vremenu 8:14,85 minuta, ispred zemljaka Brimina Kipruta koji je došao do srebra rezultatom 8:16,05 minuta. Bronza je pripala Francuzu Majedinu Mekiši Benanadu u vremenu 8:16,09 minuta.