SP:Favoriti po planu,greska Roblesa

Izvor: B92, 09.Mar.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drugog dana takmičenja na svetskom dvoranskom prvenstvu u atletici u Valensiji podeljeno je još 8 zlatnih medalja. Zlato su osvojile i najveće zvezde šampionata i takmičari koji su bili najveći favoriti u svojim disciplinama. Kinez Ksiang liu na 60 metara prepone i fantastična Isinbajeva u skoku s motkom.

Ipak, dan je obeležila velika greška Kubanca Roblesa koji j trebalo da se bori za zlato na 60 metara sa preponama. Kubanac je ušao u pucanj, ali je pomislivši >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je označen pogrešan start počeo da usporava...

Tako je atletičar sa drugim vremenom svih vremena koji je trebalo da napadne vreme Kolina Džeksona (7.30) ostao bez plasmana.

Isinbajeva je sa skromnih 4.75 stigla do zlata, a napad na rekord ostavila za neki od mitinga sa bogatim nagradnim fondovima...

U jednoj od najzanimljivijih disciplina trci na 1.500 metara slavio je Kenijac Daniel Komen (3:38,54 minuta). Dragutin Topić je šesti na takmičenju u skoku u vis, prvi Holm, Ribakov opet favorit, i opet bez zlata.

U skoku u dalj nije bilo vrhunskih rezultata, a naslov svetskog prvaka osvojio je Južnoafrikanac Godfri Mokoena koji je preskočio 8,08 m. U troskoku je očekivano slavila Kubanka Jargelis Savinj, druga je bila Grkinja Deveci