SP: Danijel Đurta u istoriji

Izvor: B92, 02.Avg.2013, 23:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mađar Danijel Đurta postao je prvi plivač sa tri šampionske titule na 200 metara prsnim stilom, pošto je trijumfovao u finalu prvenstva sveta u Barseloni.

Đurta je trijumfovao u vremenu rekorda šampionata (2:07.23) ispred Nemca Marka Koha i Finca Matija Matsona.

U petak je održano još pet finalnih trka, a američka muška štafeta 4x200 metara slobodno potvrdila je dominaciju osvojivši petu titulu zaredom.

Drugovi iz američke štafete, Rajan Lokti i Tajler >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kleri imali su duel u trci na 200 metara leđno, a uspešniji je bio Lohti.

Lokti je deonicu preplivao za jedan minut, 53 sekunde i 79 stotinki, a u finalu je pobedio olimpijskog šampiona i druga iz reprezentacije Tajlera Klerija.

Srebrnu medalju osvojio je Poljak Radoslav Kavecki, dok je Kleri osvojio bronzu.

Ovo je bila prva trka od tri koliko je Lokti plivao u razmaku od 90 minuta.