Izvor: B92, Beta, 02.Apr.2009, 02:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SP: Argentina ponižena u La Pazu
Fudbaleri Bolivije savladali su u meču južnoamričkih kvalifikacija za SP 2010 Argentinu sa 6:1.
Najubedljiviji poraz od 1993. godine 'Gaučosi' su doživeli u La Pazu, a selektor Argetnine Dijego Maradona bio je prošle godine jedan od onih koji su insistirali da se Bolivijcima dozvoli da igraju u svom glavnom gradu, na nadmorskoj visini od 3600 metara. Golove za sjajne domaćine postigli su Martins, Botero (3), Rosa i Toriko, jedini strelac za goste bio je Luis 'Lućo' >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Gonsales.
Bolivijci su, kao i obično, pokušavali udarcima iz daljine da dođu do gola a u 12. minutu to je uspelo igraču Šahtjora Martinsu, posle gužve i nespretne reakcije odbrane gostiju.
Mesi i Teves nisu iskoristili prikile da izjednače rezultat ali je Lućo Gonsales udarcem sa 40 metara pogodio za 1:1 u 24. minutu.
Ipak, domaći tim na odmor odlazi sa prednošću. Zaneti je u 33. minutu napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a Hoakin Botero, igrač meksičkog drugoligaša Korekaminos UAT, postigao svoj prvi gol na utakmici.
U poslednjem minutu prvog dela igre Karisa je savladao i Aleks Da Rosa, na dodavanje Botera.
Botero je u 54. minutu postigao još jedan gol, u 65. kompletirao svoj impresivni učinak, a agoniju Argentinaca uvećao je igrač Benfike Anhel Di Marija. U igru je ušao u 57. minutu, a napustio je zbog crvenog kartona posle grubog prekršaja, osam minuta kasnije.
Konačan rezultat meča u La Pazu, Bolivija – Argentina 6:1, postavio je Didi Toriko, četiri minuta pre kraja, sjajnim udarcem sa tridesetak metara.
Maradona, koji je prve tri utakmice kao selektor Argentine dobio, neraspoložen je odgovarao na pitanja novinara
"Svaki gol koji su postigli bio je po jedan ubod u moje srce,” rekao je Maradona, "Da smo ovako nešto sanjali pre utakmice mislili bi da je ipak nemoguće. Moramo da im čestitamo, bili su bolji na svim delovima terena. Nemam šta drugo da kažem, 'ubili’ su nas i moramo iz početka.”
Za Argentinu su igrali Kariso – Zaneti, Papa, Demikelis, Hajnce – Gago, Maskerano, Lućo Gonsales (od 69. Markos Alberto) – Maksi Rodriges (od 57. Di Marija), Mesi, Teves (od 76. Montenegro)
Argentinci posle 12 kola kvalifikacija imaju 19 bodova, a iz južnoameričke zone na SP će četiri ekipe. Petoplasirani će u baraž.
Debakl Argentine u La Pazu
Izvor: RTS, 02.Apr.2009
Fudbalska reprezentacija Argentine doživela je u La Pazu debakl, pošto je u kvalifikacionoj utakmici za odlazak na šampionat sveta poražena od selekcije Bolivije sa 6:1 (3:1)...Ovo je prvi selektorski neuspeh Dijega Armanda Maradone i ujedno najubedljiviji poraz Argentine od 1993. godine, kada su...






