SP: Amerikankama zlato na 4x400m

Izvor: B92, 02.Sep.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amerikanka Alison Feliks osvojila je treću zlatnu medalju na 11. Svetskom prvenstvu u atletici, koje se održava u Osaki, pošto je danas bila član štafete SAD 4 x 400 metara koja je pobedila u vremenu 3:18,55 minuta. Feliks je prethodno osvojila zlatno odličje u trci na 200 m i u štafeti 4 x 100.

Kvartet Jamajke Šenka Vilijams, Šerefa Lojd, Davita Prendegast i Novlen Vilijams bio je drugi u današnjem finalu štafeta 4 x 400 rezultatom 3:19,73, dok su bronzanu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << medalju osvojile Britanke Kristina Ohuruogu, Manilin Okoro, Li Mek Konel i Nikol Sanders prošavši kroz cilj posle 3:20,04 minuta.

Rezultati finala ženskih štafeta 4 x 400 m:

1. S A D - 3:18,55 minuta