SL: Pobeda Srbije u Finskoj

Izvor: B92, 17.Jun.2011, 22:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je četvrtu pobedu u C grupi Svetske lige.

Srpski odbojkaši su u Tampereu pobedili domaću selekciju Finske sa 3:2 (25:20, 24:26, 25:17, 34:36, 15:11), a meče je odigran u okviru četvrtog vikenda C grupe.

Sledeći meč Između Finske i Srbije na programu je u subotu od 17.30 časova.

Seniori Srbije su u meču protiv Finske osvojili dva boda pošto su došli do pobede tek u taj-brejku.

Srbija je utakmicu odigrala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u izmenjenom sastavu, pošto zbog lakše povrede leđa Miloš Nikić nije bio u timu. Ipak, Srbija je odlično odgirala prvi set i vodila u drugom, što je možda moglo i da odluči meč, a potom i u najdužem, četvrtom setu, imala čak šest meč lopti, koje nije iskoristila. Borbeni Finci su uspeli da se vrate u utakmicu, ali je ipak presudio kvalitet Srbije.

Od početka meča izabranici Igora Kolakovića su zaigrali borbeno, što im je donelo prednost, koju su uspešno čuvali do kraja seta za vođstvo od 1:0.

U drugom setu viđena je slična slika, s tim što su Finci sredinom seta uspeli da izjednače (12:12) i da nastavak učine rezultatski zanimljivijim. Imala je Srbija u više navrata dva poena prednosti (16:14, 19:17, 21:19, 23:21), ali su Finci u finišu napravili seriju od 4:0 za konačnih 25:23 i izjednačenje na 1:1 u setovima.

Treći set je, kao i prethodna dva, počeo prednošću Srbije, koja je imala rezultatsku prednost od starta, a na drugom tehničkom odmoru čak pet poena (16:11). Do kraja Srbija je rutinskom igrom povećala prednost za konačnih 25:17 i 2:1 u setovima.

Četvrti set je obeležila izjednačena igra. Igralo se poen za poen, ali je Srbija bila ta koja je imala konstantnu prednost od jednog, odnosno dva poena. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Srbiju. Upravo posle odmora, Finska je sa tri vezana poena preokrenula rezultat, povela i vodila do 21:20. Tada je Srbija osvojila dva uzastopna poena i povela sa 22:21, da bi Finci uzvratili na isti način za 23:22 za Finsku. Imali su Finci dve set lopte, a potom Srbija šest meč lopti, koje nije iskoristila. Ponovo su Finci došli do prednosti i posle pravog maratona iskoristili šestu set loptu za 36:34, odnosno 2:2 u setovima.

U odlučujućem, petom setu vodila se velika borba za svaki poen. Vodila je Finska sa 8:7, a Srbija preokrenula na 9:8. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija na servis Podraščanina, ali i zahvaljujući fantastičnoj igri u odbrani od 11:11 stigla do tri vezane meč lopte (14:11). Iskoristili smo prvu za konačnih 3:2 i dva nova boda.

Meč je odigran u Ledenoj dvorani u Tampereu pred 3.050 gledalaca, a sudili su Todorov (Bugarska) i Van Gompel (Holandija).

Finska: Tervaporti, Esko 2, Sitala 2, Samuelvo, Hejtanen 6, Tominen, Sivula 1, Kunari 12, Miko Oivanen 37, Ssumov 12, Mati Oivanen 9, Lehtonen 1.

Srbija: Kovačević 15 , Janić 15, Vlado Petković 4, Terzić 4, Stanković 14, Samardžić, Rašić, Dokić, Starović 25, Veljko Petković, Podraščanin 18, Rosić.