Izvor: B92, 26.Maj.2010, 22:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SL: Mačvan dominirao u Vršcu
Košarkaši Hemofarm pobedili su Radnički u Vršcu 89:79 (21:23, 26:20, 19:16, 23:20) u 11. kolu Superlige Srbije.
Vrščani su rutinski ostvarili devetu pobedu, a u dvorani "Milenijum" dominirao je sjajni Milan Mačvan kojem je malo falilo da zabeleži tripl-dabl jer je skupio 20 poena, 15 skokova i osam asistencija.
Najbolji u timu iz Kragujevca bio je Vladimir Vuksanović sa 21 poenom i šest skokova.
Pored Mačvana koji je šutirao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 6/9 za dva, i 2/7 za tri, odlični su bili Bojan Krstović sa 17 poena (9/10 slobodna) i Milan Borisov sa 14 (3/6 za tri) uz pet skokova.
Marko Brkić je za Radnički ubacio 12 i imao devet skokova, dok je Danilo Mijatović dodao deset poena. Vukašin Aleksić je ubacio samo osam (0/4 za tri), ali je bio prvi asistent sa šest dodavanja.
Meč je obilovao šutevima za tri poena na obe strane. Igrači Hemofarm su pokušali čak 37 puta, a pogodili 11, dok su Kragujevčani ubacili sedam od 27. Hemofarm je izveo i veliki broj slobodnih bacanja (24/30), ali je imao i tri puta više ukradenih lopti (9/3).
Hemofarm ima devet pobeda, a u subotu gostuje Tamišu u Pančevu. Radnički je zabeležio četvrti poraz, a u 12. kolu dočekuje FMP u meču koji će verovatno odlučiti učesnike plejofa.







