SKANDAL U FUDBALSKOM SVETU: Igrač Nice SUSPENDOVAN ZBOG RASIZMA!

Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Okt.2023, 18:07

SKANDAL U FUDBALSKOM SVETU: Igrač Nice SUSPENDOVAN ZBOG RASIZMA!

Moraće i na sud...

Fudbalski klub Nica suspendovao je danas svog igrača Jusefa Atala koji je navodno podelio antisemitski video na društvenim mrežama u vezi sa sukobima u Izraelu i Gazi.

Atal je na društvenim mrežama podelio, a ubrzo i obrisao video koji poziva na "crni dan za Jevreje". On se odmah izvinio, a njegov gest osudio je Fudbalski savez Francuske. Tužilaštvo u Nici pokrenulo je preliminarnu istragu protiv Atala pod optužbom za "odbranu >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << terorizma", dok je njegov klub Nica saopštio da je 27-godišnji alžirski fudbaler suspendovan do daljeg, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).

- Fudbaler je priznao grešku tako što je brzo povukao podeljenu objavu i izvinio se u pisanoj formi. Ipak, s obzirom na prirodu podeljene objave i njenu ozbiljnost, klub je odlučio da odmah preduzme disciplinske mere protiv igrača pre bilo kakve radnje koju mogu preduzeti sportski i pravni organi - navodi se u saopštenju francuskog kluba.

Atal je ove sezone odigrao šest prvenstvenih utakmica za Nicu.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.