Izvor: B92, 26.Mar.2011, 15:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SK: Arunovićeva drži treće mesto

Srpska reprezentativka Zorana Arunović treća je posle preciznog dela u gađanju MK pištoljem četvrtog dana Svetskog kupa u Sidneju.

Uz Arunovićevu svi ostali srpski reprezentativci su takođe prošli eliminacije u Australiji.

Četvrtog dana takmičenja u Sidneju, dame su počele nadmetanje MK pištoljem 30 plus 30 metaka.

Posle prvog dela, 30 metaka precizno, Arunovićeva je treća sa 292 kruga, Jasna Šekarić je 17. sa 288, a Bobana Veličković 18. sa istim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rezultatom, a obe imaju šanse da poprave rezultat posle 30 metaka brzom paljbom i konkurišu za finale.

Sva tri srpska predstavnika u muškoj konkurenciji prošla su eliminacije MK pištoljem. Damir Mikec je u drugoj kvalifikacionoj grupi bio odličan sa 567 krugova i zauzeo je drugo mesto. U prvoj grupi Andrija Zlatić je bio deveti sa 550, a Dimitrije Grgić 20. sa 535 krugova.

Najbolji plasman od srpskih strelaca u gađanju vazdušnom puškom zabeležio je Stevan Pletikosić koji je vazdušnom puškom osvojio 22. mesto sa 593 kruga. Nemanja Mirosavljev je takmičenje završio na 24. mestu sa 592 kruga, dok je Dragan Marković bio 61. sa 584 kruga. U toj konkurenciji je pobedio Italijan Nikolo Kampriani sa 699,3 (596) krugova zahvaljujući najboljoj finalnoj seriji od 103,3 kruga, ispred Pjera Edmonda Pjaseckog iz Francuske i Kineza Tea Vanga.

U gađanju MK puškom trostav 3 puta 20 metaka, Ivana Maksimović je osvojila 31. mesto sa 573 kruga, a Andrea Arsović 33. sa 572 kruga. Prva dva mesta pripala su Amerikankama. Slavila je Džejmi Bejerle sa 685,3 (589) krugova, druga je bila Emi Sovaš sa 676,4 (586) krugova, dok je bronza pripala Siling Ji iz Kine sa 675,9 (581) krug.

Petog dana Svetskog kupa, u nedelju, seniorke će gađati MK pištoljem još 30 metaka brzom paljbom, a potom sledi finale osam najboljih za medalje i dve olimpijske vize. Seniori će gađati MK pištoljem kvalifikacije i potom finale u kome će se podeliti takođe dve olimpijske vize.