SIJUDAD REAL POSTAO ATLETIKO MADRID

Izvor: Kurir, 12.Jul.2011, 19:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SIJUDAD REAL POSTAO ATLETIKO MADRID

BEOGRAD – Atletiko Madrid će posle 19 godina ponovo imati rukometni klub nakon što je jedan od najuspešnijih svetskih timova Sijudad Real zbog finansijskih problema morao da se preseli u Madrid.

Petostruki prvak Španije i trostruki prvak Evrope osnovan je u gradu Sijudad Real 1983. godine, ali je predsednik kluba Dominik Dijaz bio prioran da pre nekoliko dana I zvaničo potvrdi da se tim seli u prestonicu.

Sijudad Real će od početka sledeće sezone nositi ime BM Atletiko >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Madrid i igraće u dobro poznatim crveno belim dresovima kluba koji je do ukidanja 1992. godine bio jedan od najboljih u Španiji.

Rukometnu sekciju Atletika ukinuo je kontroverzni vlasnik Hezus Hil, a “jorgandžije” su od osnivanja 1951. godine uzele 11 titula prvaka Španije.

Ekipa Sijudad Reala je proteklu sezonu okončala na drugom mestu, a u ekipi koju vodi nekada čuveni srednji bek Talant Dujšebajev igraju neki od najboljih igrača sveta, poput Arpada Šterbika, Kirila Lazarova, Luka Abaloa ili Didijea Dinara.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Siudad Real je postao Atletiko

Izvor: B92, 12.Jul.2011

Jedan od najdominantnijih i najtrofejnijih rukometnih klubova u Evropi u poslednjih 20-ak godina, Siudad Real zvanično postao Atletiko iz Madrida...Siudad Real i zvanično je prestao da postoji od utorka 12.jula 2011.godine. Na radost velikog broja ljubitelja rukometa u Madridu, ovaj klub je promenio...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.