PARTIZAN SLAVIO U DERBIJU! Novajlija i golčina Meniga presudili Lalama, meč na kratko prekinut (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Avg.2023, 20:15

Dodali gas u drugom poluvremenu.

U derbiju drugog kola Superlige na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu Partizan je sa 2:0 savaldao Vojvodinu, te tako zabeležio prvu pobedu u novoj sezoni.

Vojvodina - Partizan 0:2 (0:0)

Strelac: Saldanja (47), Menig (74)

Stadion: "Karađorđe" u Novom Sadu

Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija)

Žuti kartoni: Bukinac, Lazarević, Bolingi (Vojvodin), Ilić, Kanute, Šćekić (Partizan) >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<

Vojvodina: Carević - Lazarević, Crnomarković (od 70. Traore), Jeličić, Bukinac (od 52. Miletić) - Milosavljević, Nikolić (od 79. Jovanović), Zukić, Malbašić - Čumić (od 79. Radulović), Vukić (od 46. Bolingi).

Partizan: Jovanović - Stojković (od 63. Filipović), Marković, Ilić, Antić - Belić, Kanute (od 63. Šćekić) - Menig (od 83. Nikolić), Natho (od 76. Pantić), Severina (od 83. Trifunović) - Saldanja.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, iako smo imali prilike da gledamo žustar susret.

Pojačanje crno-belih, Severina, bio je raspoložen od samog starta, te je u uvodna dva minuta imao dve prilike.

Vojvodina je svoju šansu dočekala u 10. minutu, no nije bilo golova. Oni su izostali i do kraja poluvremena, ali za pregršt žutih kartona nismo bili uskraćeni. Sudija Milanović pokazao ih je čak četiri, po dva na obe strane.

Po povratku sa pauze, Partizan je veoma brzo poveo sa 1:0.

Novajlija Mateuš Saldanja se lepo snašao u kaznenom prostoru i loptu poslao u gol, a sve to dirigovaono je od strane Bibrasa Natha.

Meč je u jednom momentu bio prekinut, igrao se 56. minut, kada je na teren uleteo pas.

pic.twitter.com/rXNQWIcypn

— Pluton (@Pluton45873221) August 6, 2023

Nastavio je Partizan da napada, a rezultat toga bio je novi gol crno-belih, i to kakav.

Kvinsi Menig postigao je golčinu sa leve strane, sa ivica kaznenog prostora, 0:2.

Strelac drugog gola je u 82. minutu otišao na klupu i umesto njega ulazi Nikolić, a na klupu ide i Severina kog menja Trifunović.

Dro kraja susreta nije bilo promene rezultata, te je Partizan odneo sva tri boda iz Novog Sada.