SAD obezbedile učešće na OI

Izvor: B92, 02.Sep.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nacionalna selekcija SAD obezbedila je učešće na Olimpjskim igrama u Pekingu, plasmanom u finale prvenstva Amerike u košarci. U polufinalu savladali su Portoriko sa 135:91. Karmelo Entoni je postigao 27 poena, Majkl Red 23, dok je LeBron Džejms ubacio 19 a Kobi Brajant 15 poena. Za Portoriko Leri Ajuso postigao je 22, a Karlos Arojo 21 poen.

Entoni je ubacio četiri trojke u sjajnom periodu igre Amerikanaca, kada su iz igre šutirali 14-16 i napravili razliku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od 15 poena, 43:28.

Igrači SAD su sjajno šutirali za tri poena 23-36. Red je imao 7-8, Entoni 6-7, a Majk Miler 4-6.

"Drim tim" na poslednja tri velika takmičenja nije osvojio zlatnu medalju, a sada ozbiljno idu ka tom cilju, jer su u poslednjih 35 mečeva bez poraza.

Priliku da taj niz nastave imaće u finalu prvenstva kada se sastaju sa veoma dobrim timom Argentine, koja je savladala Brazila sa 91:80. Obe selekcije su već na OI uz ekipe Kine, Španije, Irana, Angole i Australije.

U borbi za treće mesto sastaće se ekipe Brazila i Portorika.