Izvor: B92, 22.Apr.2013, 09:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAAF:Prvenac Zmajeva, favorili lako
Ekipe Plavih zmajeva, beogradskih Vukova, Divljih veprova i Vojvoda ostvarile su pobede u mečevima trećeg kola Superlige u američkom fudbalu.
Zmajevi su do prvog trijumfa u sezoni stigli protiv Imperatora iz Niša sa 48:21, a blistao je Amerikanac Kori Vilijams sa tri istrčana i jednim uhvaćenim tačdaunom.
Vukovi su bili nemilosrdni u Kljevu sa 56:0 (Lens Krizin po 2 TD-a trčanjem i pasom), Veprovi su slavili u Sremskoj Mitrovici 28:7, dok su Djuksi nadigrali Pančevo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 31:14.
U jedinom meču Prve lige, Vrbas Hantersi su bili ubedljivi na Severu protiv Vitezova u Kleku sa 42:14.
SportKlub Superliga, 3. kolo:
Plavi zmajevi Beograd – Imperatori Niš 48:21 (14:7, 12:7, 6:0, 16:7)
Kraljevske krune Kraljevo – Vukovi Beograd 0:56 (0:14, 0:6, 0:14, 0:22)
Panteri Pančevo – Vojvode Novi Sad 14:31 (7:19, 0:6, 0:0, 7:6 )
Legionari Sremska Mitrovica – Divlji veprovi Kragujevac 7:28 (0:0, 0:14, 0:14, 7:0)
Tabela:
1. Vukovi 3-0
2. Vojvode 2-0
3. Divlji veprovi 2-1
4. Panteri 2-1 plej-of
5. Plavi zmajevi 1-2
6. Imperatori 1-2
7. Kraljevske krune 0-2 niži rang
8. Legionari 0-3
Plavi Zmajevi - Imperatori 48:21
U premijernom susretu trećeg kola Sportklub Superlige, pretendenti na plej-of, beogradski Plavi zmajevi upisali su prvu pobedu u sezoni, protiv novajlije u ligi, niških Imperatora, predvođenih najboljim poenterom lige, Šejnom Vongom.
Dobili su i Zmajevi svog junaka na ovom meču. Pompezno najavljivani Kori Vilijams, učesnik kampa Sijetl Sihouksa, konačno je iskazao sav svoj raskošni potencijal, postigavši sva četiri tačdauna za Beogrđane u prvom poluvremenu (tri trčanjem i jedan hvatanjem). Na drugoj strani Vong je sa dva tačdauna održavao rezultatski priključak, ali je to bilo dovoljno samo za „minus 12“ na poluvremenu – 26:14.
Po povratku sa odmora odbrane su uspevale da izađu na kraj sa ofanzivnim timovima, sve do finiša treće deonice, kada je Grujičić utrčao u end zonu – 32:14. U poslednjoj deonici dva tačdauna za domaće postigao je Željko Kostić, a u međuvremenu je Vong uspeo da se po treći put upiše u poentere.
Posle ove utakmice Zmajevi i Imperatori su izjednačeni na tabeli, sa skorom 1-2. Za Blue Dragons-e ova prvenac je došao u pravom trenutku, s obzirom da ih u naredna dva kola očekuju izuzetno teške utakmice, sa „večitim rivalima“, Vukovima i Divljim veprovima, dok Nišlije najpre dočekuju Pantere, a potom gostuju Vojvodama.
Kraljevske Krune - Vukovi 0:56
Protutnjali su SBB Vukovi gradom na Ibru, nanevši Krunama možda neočekivano ubedljiv poraz. Pred oko 300 gledalaca na Atletskom stadionu, gosti su od samog starta meča najavili da neće imati milosti prema timu koji je prošle sezone važio za najveće iznenađenje šampionata, dok se ove nagoveštavaju veliki problemi posle drugog uzastopnog poraza.
Nije nova vest da „čopor sa Ade“ u uspesima predvodi kvoterbek Lens Krizin. Upravo on je već u prvoj deonici trčanjem prešao poslednji jard u akciji Beograđana koja je rezultirala poentiranjem. Do kraja prve deonice, isto je učinio i Luka Mihajlović, samo je njegov trk sa loptom bio nešto duži. Na veliki odmor otišlo se pošto je proradila i igra kroz vazduh Vukova, a Krizin je pasom uposlio Pavla Plamenca.
Domaći tim nikako nije uspevao da se odupre. Iako su se nadali da bi mogli do iznenađenja maksimalno skoncentrisanom i disciplinovanom igru, u kojoj su trebali da ispune dogovorene zadatke, to se nije dogodilo. Napad kKruna bio je nemoćan, odbrana nije uspevala da zadrži atake protivnika. Sve to je rezultiralo na kraju lošim izdanjem i ubedljivim porazom.
U nastavku, Vukovi nisu posustajali. Igra Kraljevčana je pukla po svim šavovima, što su gosti iskoristili da sa još 4 tačdaunova, uz tri pretvaranja za 2 poena dođu do najubedljivijeg trijumfa ove sezone u Sportklub Superligi, poslavši jasnu poruku svim konkurentima da su ozbiljni u nameri da odbrane trofej.
Legionari - Divlji Veprovi 7:28
Kragujevčani su održali tradiciju u mečevima sa svojim starim sportskim prijateljima, ni ovog puta nisu poraženi, ali je lepa slika i solidno interesovanje koje su Sremci pokazali za novi duel sa Veprovima, posle 6 godina, učinila da po završetku utakmice nije bilo nezadovoljnih.
Zadovoljniji su bili naravno Kragujevčani, koji su, posle pobede nad Ljubljana Silverhowksima, još jednom slavili u zvaničnom duelu u kojem ih je sa pozicije kvoterbeka predvodio talentovani Stefan Stefanović. Sigurnost koju mu je tokom celog meča pružala odlična odbrana, uspeo je da pretoči u 2 tačdaun pasa, po jedan Treju Mekveju i Čedu Rusinkoviču, jedinim poenterima u redovima Kragujevčana u ovom meču.
Posle „ispitivanja snaga“ u prvoj deonici, u kojima su domaćini uspevali da održavaju ravnotežu na terenu, PBB Vajl borsi su ubacili u viši stepen prenosa i došli do situacije da ih trčanjem Rusinkoviča i kompletiranjem dugog pasa Mekveja dođu do dva tačdauna prednosti, koji su im pružili sigurnost uoči drugog poluvremena. Sjajan posao u odbrani u tom periodu odradio je kornerbek Veprova Srđan Đokić koji je presekao dva pasa kvoterbeka domaćeg tima. Treća deonica, kao presilana druga. Dva tačdauna Šumadinaca, isti akteri i pobednik meča je već bio izvestan, jer je na semaforu stajalo velikih 28:0 za goste.
Da nisu bez municije u oružju, pokazali su Legionari u poslednjoj deonici, koju su dobili trčanjem Tejlora Bada za 3 jarde. Za čast i obraz, ali i optimizam uoči narednih duela u kojima će tim iz Sremske Mitrovice morati da pruži svoj maksimum, ukoliko želi da izbori opstanak u elitnoj diviziji.
Cela utakmica protekla je u pravoj sportskoj atmosferi, a pre početka susreta Kragujevčani su poklonili Legionarima uramljeni plakat najave njihovog prvog susreta, odigranog u gradu na Lepenici, 30. avgusta 2003. godine, kada su domaći slavili sa 45:38.
Panteri - Vojvode 14:31
Posle za mnoge dva iznenađujuća trijumfa na startu šampionata Sportklub Superlige Srbije, Panteri su doživeli prvi poraz. Premijerni meč pred svojom publikom nisu iskoristili da već posle trećeg kola naprave ogroman korak ka plej ofu. Namerili su se na vrlo raspoložene Vojvode, koje je sjajno predvodio Amerikanac Kristofer Blanton.
Dva njegova tačdauna na startu utakmice, omogućile su gostima da sa mnogo više sigurnosti odigraju ovaj duel. Najpre je proigran od strane Jokića, zatim je trčanjem od 2 jarda podigao prednost na 12:0, koja bi bila i veća da su Vojvode sigurnije izvodile akcije za ekstra poene. Nadu je Pančevcima održao na ovom meču jedini istaknuti Panter, Stefan Dedić, koji je smanjio na 12:7 trčanjem.
Međutim, do kraja poluvremena Blanton je stigao do tačdaun het-trika , fenomenalnim trčanjem dugim 68 jardi. Kada je kvoterbek Novosađana Rastko Jokić svojim drugim tačdaunom pasom uposlio i Vejna Džonsona u trećem periodu, bilo je jasno da pobeda ide u Srpsku Atinu.
Panteri su uspeli da sačuvaju čast, Dedić je svojim šestim tačdaunom trčanjem u sezoni donekle poboljšao utisak, ali su se Vojvode ipak radovale drugom trijumfu u isto toliko mečeva u Superligi Srbije. Podsetimo, pred Djuksima je da odigraju zaostali meč 1. kola, kada su trebali da izađu na megdan Krunama u Kraljevu.
Vitezovi - Hantersi 14:42
Derbi je to bio tokom prvog poluvremena, a onda je odbrana Vrbašana odlučila pobednika. Dva uzastopna fambla Vitezova, uspeli su da iskoriste i sprovedu loptu do end zone protivnika. Sa 14:14, Lovci su pobegli na 28:14, posle čega domaći tim više nije imao snage da poveže redove i odupre se. Na taj način Vrbašani su došli do možda odlučujućeg trijumfa u derbiju, koji bi mogao da znači i povratak u elitnu Sportklub Superligu Srbije.
Prvo poluvreme bilo je vrlo zanimljivo, jer su Vitezovi, predvođeni Igorom Vukojem, uspevali da odgovore na zadatke koje je efikasnim trčanjima postavljao Stankić, sa četiri tačdaunova definitivno MVP ove utakmice. Naročito je zanimljiv detalj bio, kada su domaći igrači uspeli da u poslednjim sekundama prvog poluvremena, preko Vukoja dođu do tačdauna za izjednačenje, prešavši tada 35 jardi terena. Taj detalj doneo im je veliku injekciju samopouzdanja pred veliki odmor, ali su ih dva opisana fambla u nastavku potpuno demoralisala.
Vrbašani su pokazali da su ozbiljna ekipa, koja je ispred sebe postavila jasan cilj da se ove sezone ekspresno vrati u elitni rang. Iako u svojim redovima nemaju strance, iskustvo dugogodišnjeg igranja protiv najboljih sprskih ekipa definitivno ih je pretvorilo u čvrstu ekipu koja će ove godine silovito jurišati na prvo mesto u diviziji Sever Prve lige Srbije.






