Izvor: B92, 23.Dec.2011, 22:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ruski milijarder preuzeo Monako
Ruski milijarder Dmitrij Ribolovljev preuzeo je vlasništvo nad fudbalskim klubom Monakom.
Ribovljev je obećao da će u naredne četiri godine uložiti najmanje 100 miliona evrau klub sa Azurne obale.
Monako je saopštio da je Ribolovljeva kompanija MSI postala većinski vlasnik kluba koji se bori za opstanak u francuskoj drugoj ligi.
"Klub ima neverovatan potencijal i nadam se da će moći da ga pokaže kako na domaćem tako i evropskom nivou. Ja sam vatreni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << fudbalski navijač. Dovoljno dugo živim u Monaku da znam da je klub jedan od glavnih simbola kneževine, njen ponos i tradicija", rekao je Ribolovljev.
Ruski biznismen, koji se bavi prozvodnjom veštačkih đubriva, otkupio je 2008. od američkog milijardera Donalda Trampa apartmane u Palm Piču za 100 miliona dolara.
Monako je prošle godine ispao iz prve lige i trenutno je na dnu tabele u drugoligaškoj konkurenciji sa samo 13 bodova iz 18 mečeva.
Poslednju titulu francuskog prvaka, od ukupno sedam u svojoj istoriji, Monako je osvojio u sezoni 2001. godine, a igrao je i u finalu Lige šampiiona 2004. kada je izgubio od Porta.








