Izvor: Politika, 12.Sep.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusima drugo mesto u grupi

Od našeg specijalnog izveštača
Madrid, 11. septembra – U utakmici kojoj je nagrada bila – slabiji protivnik u četvrtfinalu – Rusija je savladala Hrvatsku sa 83:70 (19:21, 22:21, 19:14, 23:14). Rusi su osvojili drugo mesto u E grupi pa će za ulazak u polufinale igrati protiv trećeplasirane ekipe u F, dok Hrvati idu na pobednika te grupe (Litvanija ili Slovenija).

Hrvati su bili bolji u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da naprave veću prednost. Kao i u dva >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << prethodna meča nedostajala im je bolja igra njihovog najboljeg igrača Planinića, dok je u ruskom timu Kirilenko bio na svom uobičajeno visokom nivou. Rusi deluju vrlo jedinstveno, koncentrisano i samouvereno, što svakako može najviše da godi izraelskom treneru Dejvidu Blatu koji je pre dve godine doveden kao spasilac. Ipak, ako u četvrtfinalu izostane pobeda, preporod Rusa neće biti završen.

Utakmica je rešena u prvoj polovini poslednje četvrtine. Ako se od Kirilenka i Holdena očekuje da budu opasni, onda je 14 poena (trojke 3-3) Zahara Pašutina svakako iznenađenje. To je možda i prevagnulo.

Dvorana: Telefonikina arena. Gledalaca: 4.000. Sudije: Lamonika (Italija), Pilipauskas (Litvanija), Keseratar (Turska).

HRVATSKA: Ukić 5 (trojke 0-3), Kus 17 (4-5), Popović, Rozić 11 (1-2), Prkačin, Tomas 4 (0-2), Planinić 4 (0-3), Stojić, Markota 7 (1-1), Banić 9, Kasun 6, Barać 7. Selektor: Repeša.

b Šabalkin, Holden 8 (2-3), Bikov, Kirilenko 20 (1-3), Morgunov 10, Samojlenko 2 (0-1), Hrjapa 8 (1-3), Pašutin 14 (3-3), Monja, Ponkrašov 7 (2-3), Savrasenko 8, Padijus 6 (0-2). Selektor: Blat.

--------------------------------------------------------------------------

Srbiji prvo mesto u "basketu"

Srbija je ipak osvojila jednu medalju u Madridu, i to "zlatnu". U pitanju je bio turnir u "basketu" na Kolumbovom trgu, a pobedničku trojku su činila trojica novinara Predrag Gajić ("Kurir"), Dragutin Stojmenović ("Pres") i Darko Plavšić ("Frankfurtske vesti"). U četvrtfinalu su pobedili domaćina sa 15:3, u polufinalu francusku ekipu "Klod Beržo" (nazvana po francuskom selektoru) sa 15:9 i u finalu Poljsku za koju je igrao bivši reprezentativac te zemlje Jankovski. Posle velike borbe za prvo mesto, meč je završen nerešeno 13:13 pa je pobednik odlučen sa linije slobodnih bacanja u kojima su srpski novinari bili precizniji.

[objavljeno: ]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.