Izvor: Sportske.net, 09.Avg.2015, 17:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusi odahnuli, ipak idu na Evrobasket!
FIBA ublažila suspenziju Rusima, pa će se njihov nacionalni tim ipak naći na predstojećem Evropskom prvenstvu.
Podsetimo, FIBA je 29. jula donela za mnoge šokantnu odluku da oštro kazni Košarkašku federaciju Rusije, navodno zbog institucionalnih i pravnih problema koji već dugo nisu rešeni.
Ta odluka je značila i da nacionalni timovi Rusije neće moći da učestvuju na predstojećim takmičenjima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << pa i na Evropskom prvenstvu narednog meseca, ali je ipak ostavljena mogućnost da se kzna ublaži.
To se danas i dogodilo, pa je FIBA odlučila da potvrdi suspenziju Košarkaškoj federaciji Rusije, ali je dozvolila reprezentativnim selekcijama da učestvuju na takmičenjima.
Rusi su na EP smešteni u Grupu A, sa reprezentacijama Francuske, Bosne i Hercegovine, Finske, Poljske i Izraela.












