Izvor: B92, 13.Sep.2010, 19:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusi od 2012. igraju avgust-maj
Fudbalska federacija Rusije odlučila je da Premijer liga od 2012. godine bude igrana od avgusta do maja, a ne od marta do novembra, kao do sada.
Izvršni odbor FFR izglasao je da ubuduće sve tri profesionalne lige budu organizovane u skladu sa kalendarom koji se primenjuje u ostatku Evrope.
"Na novi sistem ćemo preći postepeno, pa će naredni šampionat biti igran u tri faze. Počeće na proleće 2011. i trajati do proleće 2012. godine, a u avgustu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prelazimo na novi kalendar", rekao je predsednik FFR Segej Fursenko.
Prema njegovm rečima, sezona 2012/2013 startovaće početkom avgusta, a biće završena krajem maja, kao u većini evropskih država, s tim što se neće igrati u decembru, januaru i februaru.
Udruženje klubova sve tri lige nije podržalo takvu odluku, jer većina stadiona u zemlji nema uslova da organizuje utakmice u novembru i martu, kada su temperature veoma niske.
Fursenko, međutim, kaže da je to moralo da se uradi, kako bi najbolji ruski klubovi mogli ravnopravno da se takmiče u evrokupovima, gde se
najvažnije utakmice igraju u vreme kada je u Rusiji pauza.

















