Izvor: B92, 26.Nov.2008, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Runi se izvinio zbog simuliranja"
Menadžer Mančester Junajteda Aleks Ferguson izjavio je da se Vejn Runi izvinio zbog pokušaja da simuliranjem iznudi penal u meču sa Viljarealom.
Utakmica Lige Šampiona između Viljareala i Mančester Junajteda završena je bez golova, a publika je izviždala Runija koji za simuliranje nije dobio žuti karton. "Mislim da je Vejn očekivao start protivničkog igrača, posle koga bi očekivao penal. Neuobičajeno je za njega da radi tako nešto. Video sam situaciju i on >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mi se posle izvinio".
Ferguson je pokušao da fokus sa Runija prebaci na bivšeg igrača Arsenala, Robera Piresa.
"Mislim da je Vejn previše gledao Piresa. Runi se barem izvinio igračima Viljareala. Pires nikada ne bi uradio tako nešto".
Fudbaler Viljareala Đoan Kapdevila zaradio je crveni karton u 82. minutu zbog grubog starta nad Kristijanom Ronaldom i menadžer 'crvenih đavola' tvrdi da je Portugalac stalna meta protivničih igrača.
"Sudija je uradio njegov posao, to nije sporno. Sistematsko fauliranje nam se stalno dešava, to je deo taktike naših protivnika. Jedan faul prelazi u drugi, drugi u treći i na kraju sudija misli da igrač simulira", bio je ogorčen Škot.
"Biila su tri faula za koje je sudija pravilno ocenio da su za žute kartone i jedan za isključenje. Start je išao veoma visoko i Ronaldo ima ogrebotine iznad kolena. Kada tako startujete rizikujete da zaradite crveni karton", dodao je menadžer Mančester Junajteda.
Ferguson nije umeo da bojasni zašto su Junajted i Viljareal i četvrti uzastopni međusobni susret završili rezultatom 0-0, ali su obe strane zadovoljne ishodom pošto su obezbedile plasman u narednu rundu.
"Neverovatno je da na četiri utakmice nismo postigli gol. Kladim se da publika ne želi da nas vidi na finalu u Rimu", dodao je Škot.
"Ne znam kako se to desilo, pošto smo mi napadačka ekipa, a i Viljareal je takođe efikasan. Neobično je da se četiri utakmice završe 0:0. Mislim da smo mi bili opasnija ekipa od njih večeras. Imali smo bolje šanse na ovoj utakmici. Ali smo zadovoljni što smo prošli u sledeću rundu, to smo i želeli da postignemo. Sada imamo prednost u odnosu na Viljareal", nastavio je Ferguson.
"Mi kod kuće dočekujemo Olborg, dok oni gostuju Seltiku tako da se nadam da možemo da budemo prvi u grupi", završio je Ferguson.





