Rukometašice overile prvo mesto

Izvor: Mondo, 03.Jun.2018, 20:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometašice "overile" prvo mesto

Naša ženska rukometna reprezentacija pobednik je grupe kvalifikacija za EP.

Foto: MN Press

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas u Nišu selekciju Makedonije 35:30 (16:13) u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je u prethodnom kolu obezbedila plasman na šampionat Evrope u Francuskoj, a današnjom pobedom u Čairu overila je prvo mesto u grupi.

Rukometašice Srbije su kvalifikacije završile sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << pet pobeda i porazom, dovoljno da se nađu ispred četvrte reprezentacije sveta, Švedske, i tako izbore povoljnije mesto pred žreb koji će se održati 12. juna u Parizu.

Najefiasnije u pobedničkom timu bile su Marija Obradović i Katarina Krpež Šlezak sa po šest pogodaka, dok je Makedoniju predvodila Dušica Djorđieska sa devet golova.

Evropsko prvenstvo na programu je od 29. novembra do 16. decembra u Francuskoj.

Nastavak na Mondo...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.