Izvor: B92, 23.Jul.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukomet:Počinje EP kadeta u Beogradu

Sve je spremno za sutrašnji početak Evropskog rukometnog prvenstva za kadete, saopšteno je na konferenciji za novinare, koja je održana u Beogradeu uoči starta šampionata.

Evropsko prvenstvo za kadete održava se od 23.jula do 1. avgusta u Beogradu, a učestvovaće 16 reprezentacija, koje će se takmičiti u četiri grupe.

Svečana ceremonija otvaranja šampionata održaće se u 19.30 u dvorani "Pionir", a zatim će uslediti utakmica (20 sati) izmedju domaćina EP reprezentacije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srbije i Crne Gore i Estonije.

Trener "plavih" Ranko Popović istakao je da ekipa SCG spremno dočekuje šampionat i da će rukometaši "dati sve od sebe da ostvare što bolji rezultat".

Član Izvršnog odbora Skupštine grada zadužen za sport i predsednik Izvršnog odbora EP Jovan Šurbatović, ocenio je da SCG ima sjajnu generaciju.

"Nadamo se jednoj od medalja. Imamo sjajnu generaciju od koje očekujemo da će vratiti rukomet na stare staze", kazao je Šurbatović.

Jedan od direktora EP Božidar Djurković naglasio je da su svi organizacioni poslovi okončani na vreme i da takmičenje može da počne.

"Spremno dočekujemo šampionat. Neke reprezentacije su došle, dok se dolazak ostalih očekuje u toku današnjeg dana. Podloge u dvoranama su postavljene i hoteli su spremni", rekao je Djuroković.

Generalni menadžer šampionata Ivan Alivojvodić očekuje da će rukometno kadetsko prvenstvo proći maksimalno dobro organizovano.

"Očekujem dobro organizovano takmičenje i nadam se jednoj od medalja", zaključio je Alivojvodić.

Direktor EP zadužen za marketing Svetozar Stanković pozvao je sve koji vole sport i rukomet da dodju i da gledaju šampionat, na kome će sigurno biti neke od budućih zvezda svetskog rukometa.

Na Evropskom prvenstvu u Beogradu učestvovaće, u grupi A: Danska, Madjarska, Belorusija, Rumunija, u grupi B: Nemačka, Švajcarska, Rusija, Slovenija, u grupi C: Francuska, Hrvatska, Slovačka, Bugarska, u grupi D: Švedska, Island, Estonija i Srbija i Crna Gora.

Ulaz u SC "Banjica" i dvoranu "Pionir" biće slobodan.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.