Izvor: Blic, 10.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rudu novi ugovor Kežmanu klupa
Van Nistelroj na meti Mančester junajteda Rudu novi ugovor Kežmanu klupa
AMSTERDAM - Aleks Ferguson, trener Mančester junajteda, putovao je specijalnim avionom u Amsterdam, gde je u nedelju posmatrao Ruda van Nistelroja, napadača PSV Ajndhovena u pobedi protiv Ajaksa (1:0). Dolazak Ser Aleksa u 'Amsterdamsku arenu' bio je jasan znak ljudima iz PSV-a da je Mančester zainteresovan za Van Nistelroja, tako da je holandski reprezentativac u startnoj postavi zamenio Mateju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Kežmana, koji se preselio na klupu.
- Sad mi je bitno samo da osvojim titulu. Ne žurim da potpišem ugovor sa drugim klubom, bez obzira na renome - izjavio je Rud Van Nistelroj, koga je u 77. minutu zamenio Kežman.
Ferguson nije želeo da daje bilo kakve izjave posle utakmice, ali je izvor blizak engleskom klubu odao tajnu da je poznati stručnjak prezadovoljan učinkom napadača PSV-a i da je samo pitanje dana kad će se izaći sa zvaničnom ponudom.
A. P.
Dejan Tomašević najbolji igrač na finalu Kupa Injekcije ostavile trag
PODGORICA - Budućnost u Vršcu nije blistala, ali je i pored toga stigla do konačnog slavlja. Podgoričanima je ovo treći pehar u ovom najmasovnijem takmičenju u Jugoslaviji. Predvođeni Dejanom Tomaševićem i Igorom Rakočevićem 'đetići' su do finala stigli iako nisu pružili maksimum. Ipak, kada je bilo najpotrebnije pokazali su kvalitet i zasluženo osvojili trofej.
- Lepo je kada se pobedi u nekom takmičenju. Neke utakmice na početku turnira nisu bile na nivou. Finale je opravdalo očekivanja.
Donelo je i uzbuđenja. Partizan me je oduševio, jer nam se odlučno suprotstavio. Pokazali smo da smo najbolji i sada idemo na titulu - kaže Dejan Tomašević.
Kako komentarišete vređanje od strane Partizanovih navijača?
- U Vršcu sam čuo najmanje povika na moj račun. 'Grobarima' mogu samo da poručim da će mi uvek ostati u pozitivnom sećanju. Ja sam profesionalac i uvek ću se truditi da u klubu u kojem igram pružim maksimum.
U Vršcu ste igrali sa povređenim rebrom?
- Nije bilo lako ali sam izdržao sam sve napore. Dobio sam puno, puno injekcija i blokada. Tri minuta pre kraja i pored toga su počeli bolovi. Juče je bol bio još jači. Ostaću u Beogradu dok se ne izlečim - poručio je Tomašević. S.Đ. Košarkaši Hemofarma iz Vršca danas putuju u Malagu na prvu od dve utakmice finala Kupa Radivoja Koraća Vreme je za evropsku titulu
VRŠAC - Košarkaši Hemofarma, kao poslednji Mohikanci jugoslovenske košarke u ovosezonskim evropskim takmičenjima imaće priliku da kroz dvomeč sa španskom Unikahom (11. i 17. aprila) osvoje poslednji kup pod imenom 'Radivoja Koraća'. Iako najmasovnije takmičenje pored Evrolige, Suprolige i Saporta kupa više nema prepoznatljiv koeficijent težine, činjenica da su Vrščani od 64 ekipe na startu ušli među dve najbolje zaslužuje izrazit respekt. Još ako je to ostvareno u debitantskom nastupu na međunarodnoj sceni, utoliko je uspeh još veći.
Svestan istorijskog trenutka uoči sutrašnje prve finalne utakmice u Malagi iskusni plejmejker Ljuba Vidačić (30), očekuje da se posle 20-godišnjeg košarkaškog staža (klubovi: Varda, IMT, Crvena zvezda, Partizan, Rabotnički, Iteu, Hemofarm) konačno okiti jednim evropskim trofejom.
- Vreme je - ne krije Vidačić da bi mu osvojeni trofej 'Žućkove levice' predstavljao krunu karijere. - Za sada imam četiri naslova prvaka u Jugoslaviji i jednu u Makedoniji, ali evropske titule se najduže pamte. Do nas stižu priče o strašnom timu iz Malage, ali posle jučerašnjeg gledanja kasete sa njihovim utakmicama mislim da nisu toliko jaki. Bar ne nepobedivi. Bitno je u prvoj utakmici ostvariti dobar rezultat, ali očekujem da će pobednik Kupa Koraća biti odlučen u Vršcu.
Rezultat protiv Unikahe, našeg trenera Božidara Maljkovića, niko ne želi da prognozira, ali Vidačić smatra da čak i poraz do deset razlike otvara šanse Hemofarmu u revanšu.
- Pristalica sam fajterske košarke i verujem u filozofiju legendarnog Ranka Žeravice koji insistira na fizičkom maksimumu dok god je igrač u stanju da ga pruži. Hemofarm to može. Verujem da rezultat dolazi od igre, a ne od taktiziranja. Zato protiv Unikahe idemo 'otvorenim kartama' - na pobedu.
Utakmica na jugu Španije igra se u sredu u dvorani 'Hoze Maria Martin Karpena' kapaciteta 8.500 mesta, a koliko je ovaj tim popularan u oblasti Andaluzije, svedoči podatak da je hala unapred rasprodata za čitavu sezonu. Hemofarm ulazi u koridu... D. J. BUŽIĆ







