Rubin eliminisao šampiona, Dembele utišao Žerlan

Izvor: Press, 21.Feb.2013, 21:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rubin eliminisao šampiona, Dembele utišao "Žerlan"

Jedini gol za Atletiko postigao je najbolji strelac "jorgandžija" Radamel Falkao u 84. minutu, ali to nije bilo dovoljno ekipi Dijega Simeonea da nastavi odbranu titule pošto je španski tim u prvom meču na "Santjago Bernabeu" iznenađujuće poražen sa 2:0.

Dva minuta pre kraja regularnog dela utakmice Rubin je ostao sa igračem manje pošto je kapiten Sezar Navas dobio crveni karton, ali Atletiko nije uspeo da postigne gol i meč uvede u produžetke.

"Kapital" od 2:0 iz prvog meča imao je i Inter koji je kao i Rubin bio u grupi sa prvakom Srbije Partizanom. "Neroazuri" su gostovanje rumunskom Klužu okončali novom pobedom (3:0) i tako potvrdili prolaz među 16 najboljih. Italijanski tim je golovima sve boljeg Guarina (22. i 45.) već posle prvih 45 minuta rešio sve nedoumice u vezi plasmana u osminu finala, da bi konačan rezultat u samoj završnici postavio Benasi.

Slično kao Inter, i Lacio je rešio sve probleme u prvom poluvremenu protiv Borusije iz Menhengladbaha (2:0). Posle 3:3 u Nemačkoj, Lacio je u Rimu pobedio sa 2:0, a sve brige prebrinuo je već u 33. minutu kada je Gonzales duplirao prednost "nebeskoplavih" koje je u vođsvo prethodno doveo Kandeva (10.).

Jedan od zanimljivijih parova činili su Lion i Totenhem, koji su definitivno odigrali i jedan od najzanimljivijih mečeva ove faze takmičenja. Englezi su prvom meču slavili sa 2:1, da bi Lion večeras na "Olimpiku" golom Gonalonsa u 17. minutu imao prednost koju je čuvao praktično do poslednjeg sudijskog zvižduka. Međutim, brži od pištaljke bio je Belgijanac Musa Dembele koji je u 90. minutu postigao izjednačujući gol i tako londonski tim promovisao u četvrtfinalistu ovog takmičenja.

U osminu finala prošao je Njukals, koji je posle 0:0 u prvom meču, golom Ameobija sa penala u 64. minutu slavio protiv Metalista. Bazel je odigrao 1:1 (0:0) na gostovanju protiv Dnjepra i ukupnim rezultatom 3:1 trasirao sebi put nastavak takmičenja. Mali podvig napravio je i Štutgart koji je pobedio Genk u gostima sa 2:0 i tako se iskupio za remi (1:1) u prvom duelu.

Ostali mečevi revanša 1/16 finala igraju se od 21,05.