Izvor: Sportske.net, 20.Jul.2020, 23:55

Ronaldovi rekordi i velika žal zbog Sergejevog slobodnjaka - upišite Juventusu titulu! (video)

Pobeda Juventusa u velikom derbiju.

Pobeda Juventusa koja može komotno da im garantuje titulu. Pao je Lacio, bilo je 2:1 (0:0).

Već u 11. minutu smo videli stativu, izgledalo je kao uigrana akcija, De Liht je gađao u glavu Aleksa Sandra koji pogađa okvir gola. Par minuta kasnije šansa za Lacio, Sergej Milinković-Savić odlaže loptu Kataldiju nakon što je odlično smirio loptu, a Kataldi šutira malo pored gola.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je Ćiro Imobile, opalio je po lopti sa 20-ak metara, pogodio samo stativu.

U drugom poluvremenu Lacio je stao, možda ih je sputao i VAR. Juventus je dominirao, bio nezaustavljiv, a sve je krenulo u 51. minutu kada je Danijele Orsato pokazao na belu tačku.

Tada je Ronaldo opalio po lopti, Bastos koji je interesantan Crvenoj zvezdi je u padu zahvatio loptu rukom, izgledalo je da je van kaznenog prostora, ali je VAR pokazao pravu sliku.

Naravno, Ronaldo siguran iako je Strakoša krenuo u pravu stranu - 1:0.

Tri minuta kasnije potpuna dekoncentracija Luiza Felipea. Štoper Lacija je izgubio loptu iako je bio poslednji igrač odbrane, Dibala je uspeo da mu je ukrade, a potom u kontri da doda do Ronalda koji je imao lagan zadatak.

Upravo je Kristijano Ronaldo mogao da dođe i do het-trika danas da je iskoristio još jedno dodavanje Dibale, ali je prečka zaustavila Portugalca.

Inače, ovo je bio njegov 50. gol u Seriji A čime je postao JEDINI igrač u istoriji koji je uspeo da postigne makar 50 golova u Seriji A, Primeri i Premijer ligi.

Imao je i Dibala fantastičan prijem i šut nakon čega je Strakoša odbranio, dok Lacio na drugoj strani jeste pretio, ali je bilo nedovoljno jako sve do Bonućijeve greške kada je Imobile uspeo da mu ukrade loptu i da izbori penal u 82. minutu utakmice. Upravo Imobile uspeva da pogodi i da se izjednači na vrhu liste strelaca sa Ronaldom.

Mogao je Lacio i do izjednačenja, Sergej je fantastično gađao iz slobodnog udarca, ali je Ščešnji uspeo da odbrani i da izvadi loptu iz rašlji!

To je bilo sve za ovaj meč, Juventus je veoma blizu titule, potrebna su im još maksimum četiri boda u poslednje četiri utakmice, a postoji mogućnost čak i u sledećem kolu da postanu šampioni.