Izvor: RTS, 03.Okt.2013, 13:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ronaldo jednom nogom bio u Arsenalu
U fudbalu, baš kao i u životu, sitnica može imati nesagledive posledice. Da Karlos Keiroš nije postao pomoćni trener Mančester junajteda, Kristijano Ronaldo bi nosio dres Arsenala i slika evropskog i svetskog fudbala u proteklim sezonama suštinski bi bila drugačija.
Menadžer Arsenala Arsen Venger rekao je da je igrač madridskog Reala Kristijano Ronaldo, kada je odlazio iz Sportinga, bio nadomak londonskog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kluba.
Ronaldo je čak odabrao i broj na dresu, ali se predomislio i prešao u Mančester junajted.
"Kristijano je bio veoma blizu dolaska u Arsenal. Već je u našem klubu odabrao dres sa brojem devet. Međutim, Karlos Keiroš je postao pomoćni trener u Mačester junajtedu, pa je Portugalca ubedio da mu se pridruži. To je život, sve od sebe smo dali da ga dovedemo, ali onu su bili bolji u pregovorima", rekao je Venger.
Trener Arsenala misli da najskuplje pojačanje u istoriji fudbala Geret Bejl ima dugačak put da bi se poredio sa Ronaldom.
"Ronaldo je kompletan fudbaler i vrlo je efikasan, dok je Mesi umetnik koji radi neke stvari koje drugi ne mogu. Bejl ima još dosta toga doga da uradi da bi se poredio sa Ronaldom", zaključio je Venger.
Arsenal je trenutno na prvom mestu Premijer lige sa 15 bodova.






