Izvor: N1 televizija, 18.Maj.2016, 15:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ronaldo ili Mesi? Ferguson objasnio svoj stav
Ser Aleks Ferguson smatra da je Kristijano Ronaldo bolji igrač od Lionela Mesija.
Ferguson je trenirao Portugalca šest sezona u Mančester Junajtedu, a on je u međuvremenu postao jedan od najbiljih igrača sveta.
Tri puta je osvojio "Zlatnu loptu", dva puta manje od Mesija s kojim deli sva priznanja za najboljeg u poslednjih osam godina.
"Nemojte da me shvatite pogrešno, Mesi je fantastičan igrač, kao da je u papučama kada kontroliše loptu. Ali za >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << mene postoji razlika, Mesi je igrač Barselone, dok je Ronaldo mogao da igra za Stokport Kaunti i postigne het-trik",rekao je Ferguson.
Ronaldo je postigao 364 gola uz 99 asistencija na 347 utakmica u dresu Real Madrida, dok je Mesi dao 373 gola uz 140 asistencija na 369 nastupa za Barselonu, od dolaska Portugalca u Primeru.
"On ima sve. Može da šutira sa obe noge, glavom, hrabar je kao lav, a postoji nešto i što ljudi ne vide. Tokom mog perioda u Junajtedu imali smo sreće da imamo mnogo igrača koji treniraju "prekovremeno" kako bi bili bolji. Geri Nevil je od prosečnog fudbalera postao sjajan bek samo zbog radne etike, kao i Dejvid Bekam. Ali Ronaldo je potpuno iscrpljivao sebe, i dalje to radi. On jednostavno želi da bude najbolji na svetu", rekao je Ferguson.











