Izvor: MozzartSport.com, 09.Maj.2021, 20:23

Romina petarda u drugom poluvremenu, Pelegrini, Mhitarijan i Majoral se poigrali sa Krotoneom (VIDEO)

Dva gola kapiten, dve asistencije i pogodak za reprezentativca Jermenije

Teško će Roma u naredne tri runde izboriti Ligu Evrope, ali danas je odigrala duel za svoju dušu. Istina, protiv ubedljivo najinferiornijeg tima Serije A. Vučica je zapalila fitilj, a petarda je eksplodirala na Olimpiku za još jednu golgotu Krotonea koji je došao do brojke od 90 primljenih golova - 5:0. Sastav za koji se već duže vreme zna da će naredne sezone nastupati u Seriji B, ponajviše su terorisali >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Lorenco Pelegrini, Henrik Mkhitarijan i Borha Majoral.

Zanimljivo, ekipa koja u proseku prima 2,5 golova po utakmici uspela je da izbegne ujede Vučice tokom prvi 45 minuta, ali drugo poluvreme je predstavljalo igru krvoločne zveri i stada ovaca, dok o psa čuvara nije bilo ni traga ni glasa. Kako stvari stoje mogao bi Krotone da dogura do negativne stotke, ali čak i da se to ne desi izvesno je da će pasti neslavni rekor Kazalea, ekipe koja je u sezoni 1933/34 primila 91 gol u italijanskoj eliti.

Tim sa stadiona Ecio Šida načeo je Borha Majoral dva minuta pošto su se ekipe vratile na teren. Šest od deset ovosezonskih prvenstvenih pogdaka pozajmljeni fudbaler Real Madrida postigao je protiv timova koji su prošle sezone izborili plasman u Seriju A - četiri je dao Krotoneu, dva Speciji.

Rezultat 1:0 bio je na snazi do 70. minuta i tada se nije moglo na slutiti kakav fijasko se sprema gostima, ali je kapiten Pelegrini za manje od tri minuta spakovao dva komada. Prvi na asistenciju Santona posle divnog prvog kontakta, drugi mu je namestio Mhitarijan koji je asistirao i Majoralu.

Petanestak minuta pre kraja Karsdrop je bio izuzetno nesebičan pronašavši Mhitarijana na drugoj stativi, a jermenski internacionalac je golom krunisao odličnu partiju. To nije bilo sve ni od Rome ni od Majorala. Španac je poveo je kolo u 47. minutu, a raspustio ga u 90. poslavši loptu ponovo u bliži ugao.