Roma prva do finala Lige Evrope

Izvor: B92, 18.Maj.2023, 23:01

Fudbaleri Rome prvi su učesnici finala Lige Evrope.

Italijanski predstavnik je u dva meča bio bolji od Bajera iz Leverkuzena, nakon što su u revanšu u Nemačkoj odigrali bez golova (0:0).

Tako je pitanje finaliste rešio gol deteta „vučice“ Edoarda Bovea iz prvog susreta.

Kako je ekipa Ćabija Alonsa krenula u revanšu, mogli smo da očekujemo sve sem takvog scenarija na kraju.

Igrao se 12. minut kada je Musa Dijabi zatresao okvir gola Ruija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Patrisija. Iskosa je Francuz šutirao i pogodio prečku, ali lopta nije htela u gol.

Na njihovu žalost, upravo su tada i prišli najbliže golu. U nastavku beležimo pokušaje Frimponga i Azmuna, ali daleko od opasnog.

Za Romu je svih 90 minuta odigrao Nemanja Matić, dok je utakmicu sa klupe posmatrao rezervni golman Mile Svilar.

Na kraju je Bajer uputio čak 23 udarca naspram samo jednom Rome, te smo svedočili još jednom specijalu Žozea Murinja.

Portugalski stručnjak će tako imati priliku da donese i drugi evropski trofej nakon Lige konferencije prošle sezone.

Da li će u tome i uspeti videćemo 31. maja u Budimpešti gde će im rival biti bolji iz duela Juventusa i Sevilje. Finiš tog polufinala pratite ovde.