Roma posle odmora zakucala Torino

Izvor: Mondo, 09.Mar.2018, 23:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Roma posle odmora "zakucala" Torino

Mučila se "vučica" bez Edina Džeka, ali je sa tri gola u drugih 45 minuta stigla do izuzetno vrednih bodova.

Smrt Davidea Astorija uzdrmala je i paralisala fudbalsku Italiju. Ipak, tužna sedmica približava se kraju, a dan nakon sahrane kapitena Fiorentine utakmicama 28. kola nastavljena je Serija A.

Prvi duel odigrali su Roma i Torino, a "vučica" je na "Olimpiku" pokazala zube, slavila 3:0 i potvrdila da ubedljiv trijumf protiv lidera Napolija u prošlom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << kolu nije bio slučajnost.

Iako bez prvog strelca ekipe, Edina Džeka, kao i Federika Facija, na koje trener Euzebio Di Frančesko nije mogao da računa zbog žutih kartona, te Dijega Perotija kojeg je odlučio da odmori pred izuzetno bitan revanš osmine finala Lige šampiona protiv Šahtjora u utorak (Ukrajinci slavili u prvom meču 2:1), nakon problema u prvom delu, Roma je ipak upisala tri boda.

Daleko bolje u prvom poluvremenu izgledao je gostujući tim i nije delovalo da će domaćin ubedljivo slaviti.

50

Golman Rome Alison upisao je večeras 50. nastup za rimski tim, računajući sva takmičenja.

U par navrata ozbiljno je Torino zapretio, pre svega preko Jaga Falkea, nekadašnjeg igrača Rome. Ipak, sjajni Brazilac Alison na golu domaćih ponovo je briljirao i zaustavio nekoliko odličnih prilika gostiju, pa se na odmor otišlo neokrznutih mreža.

U nastavku, mnogo bolja igra "vučice".

Konačno je Roma proradila u 56. minutu. Alesandro Florenci uputio je sjajan centaršut sa desne strane, a Kostas Manolas zakucao loptu u mrežu nemoćnog golmana Torina.

Usledili su konstantni napadi ka golu Salvatorea Sirigua, a drugim golom koji je u 73. minutu postigao kapiten Danijele De Rosi, sve nedoumice su rešene.

"Umrtvio" je rimski tim ritam nakon dva postignuta gola i rutinski meč priveo kraju. U nadoknadi je uspeo da postigne još jedan pogodak, preko Lorenca Pelegrinija, za konačnih 3:0.

Ovom pobedom Roma se učvrstila na trećoj poziciji i u dobroj je situaciji pred nastavak prvenstva da ostvari ovosezonski cilj - plasman u Ligu šampiona.