Izvor: B92, 09.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Roma deklasirala Inter
Fudbaleri Rome pobedili su Inter 6:2, u prvoj utakmici finala kupa Italije odigranoj na Olimpiku. Roma je u prvih pola sata postigla čak četiri gola, a Inter je sa dva gola Krespa na utakmici uspeo da održi nadu da će u revanšu, koji je na programu za nedelju dana, uspeti da nadoknadi četiri gola minusa.
„Vučica" je goleadu najavila već u prvom minutu. Tadei je sa desne strane poslao nisku loptu u kazneni prostor Intera, gde je Toti primio, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i iz okreta jakim udarcem po zenlji savladao Tolda za 1:0.
Taj rezultat je na snazi bio samo pet minuta, pošto je u 6. Roma postigla i drugi gol. Pisaro je izveo korner, Mekses je uhvatio volej, a lopta se na putu ka golu odbila od De Rosija za 2:0. U 16. minutu je bilo i ubedljivih 3:0, i tada se činilo da Roma postiže gol svaki put kada krene u napad. Kivu je prošao po levoj strani i uputio odličnu loptu ka Peroti, koji je sa 11 metara samo prosledio u Toldov levi ugao za ubedljivu prednost domaćina.
Goleada se nastavila u 20. minutu, ali je gol ovoga puta postigao Inter. Pisaro je katastrofalno pogrešio u pokušaju da loptu vrati golmanu, a Krespo je to „nanjušio", ukrao loptu i obišao golmana Donija za 3:1.
U 30. minutu je ponovo bilo plus 3 za Romu. Panući je centrirao sa desne strane, lopta se od Perote i Stankovića odbila do Mansinija kome nije bilo teško da postigne svoj prvi, a Romin četvrti gol na utakmici, a taj rezultat je bio na snazi i na poluvremenu.
Domaći su do ubedljivih 5:1 stigli u 54. minutu, a gol je postigao Panući koji je nakon kornera Pisara bio najviši u skoku. Inter uzvraća samo dva minuta kasnije Maikon je prošao po desnoj strani i centrirao, a Krespo je uhvatio odbranu Rome na spavanju i glavom smanjio na 5:2.
Roma je fenomenalnu utakmicu zaokružila u poslednjem minutu meča. Kapiten Toti je u svom stilu izveo slobodan udarac sa oko 30 metara, Toldo je uspeo samo da odbije loptu nakoju je uklizao Panući i postavio konačnih 6:2, prednost koju će Inter teško stići za nedelju dana.















