Izvor: B92, 06.Avg.2014, 11:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rodžers Van Galu: Teško do titule
Trener Liverpula Brendan Rodžers ocenio je da će novom treneru Mančester Junajteda Luju van Galu biti teško da u prvoj sezoni osvoji titulu.
Rodžers je dodao da će, uprkos Van Galovom iskustvu u osvajanju titula u Holandiji, Španiji i Nemačkoj, sa klubovima Ajaksom, Barselonom i Bajernom iz Minhena, Holanđanin biti iznenadjen kada počne takmičenje u Premijer ligi, 16.avgusta, jer je konkurencija žestoka.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
"Mislim da će videti da je takmičenje u Premijer ligi drugačije od ostalih liga u kojima je radio. U drugim ligama imate jedan ili dva tima koji se bore za titulu. Ovo je liga u kojoj najbolje ekipe i one sa dna tabele u svakom kolu mogu da izgube, a to se ne dešava često u ostalim ligama", rekao je Rodžers. "Mislim da će ga takmičenje u Premijer ligi iznendatiti, a o tome sam proteklih godina razgovarao sa stranim trenerima koji su radili u Engleskoj".
Van Gal je po završetku Svetskog prvenstva u Brazilu preuzeo Mančester Junajted. Na klupi je nasledio Dejvida Mojsa, koji je zbog loših rezultata otpušsten posle samo 10 meseci.
Holandski trener je tokom priprema ostvario dobre rezultate, Junajted je juče osvojio Medjunarodni Kup šampiona, pošto je takmičenje završio bez poraza, a u finalu je pobedio Liverpul sa 3:1.
Uprkos velikom rivalstvu dva kluba, Rodžers je priznao da ceni Van Gala i rezultate koje je postigao u karijeri.
"On je veoma iskusan i dobar trener koji je radio u velikim klubovima. Kada počnete da se bavite trenerskim poslom, pokušavate da se učite od trenera koji imaju viziju i filozofiju, a Van Gal je jedan od takvih", rekao je Rodžers.
Rodžers: "Van Gal će teško do titule u prvoj sezoni"
Izvor: Sportske.net, 06.Avg.2014
Trener fudbalera Liverpula Brendan Rodžers ocenio je danas da će novom treneru Mančester junajteda Luju van Galu biti teško da u prvoj sezoni na Old Trafordu osvoji titulu zbog žestoke konkurencije u Premijer ligi.














