Izvor: B92, 27.Maj.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rodik ispao od 125. na svetu!
Drugi nosilac na Otvorenom prvenstvu Francuske, američki teniser Endi Rodik eliminisan je u sredu uveče u drugom kolu, nakon uzbudljivih pet setova meča sa Olivijeom Mitijem.
Francuz Miti, koji zauzima tek 125. mesto na svetskoj rang listi, prošao je u treće kolo pobedom od 3:6, 6:3, 6:7, 6:3, 6:2.
Porazom Rodika Rolan Garos je ostao bez ijednog Amerikanca u singlu u konkurenciji tenisera. Po prvi put u istoriji u trećem kolu tog velikog turnira neće biti ni jednog igrača iz SAD. U prvom kolu bilo ih je deset.
"Očigledno da je to grozno. Užasno razočaravajuće. Nema sumnje da postoji problem sa šljakom. To je nešto na čemu moramo da radimo", kazao je Rodik.





