Ristovski: Želimo prvenac na strani

Izvor: B92, 18.Nov.2011, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ristovski: Želimo prvenac na strani

Trener Novog Pazara Ljubomir Ristovski rekao je da je pauza u fudbalskoj Super ligi odgovarala njegovoj ekipi.

On je dodao da su se neki igrači oporavili od povreda i biće u kombinaciji za meč 12. kola protiv Hajduka u Kuli.

"Želimo da dobijemo jednu utakmicu na strani i bićemo motivisani da dođemo do prve pobede na gostujućem terenu."

"Hajduk je u seriji od sedam utakmica bez trijumfa, ali su u poslednjim utakmicama nagovestili da se vraćaju u formu. Radi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se o ekipi koja je slična nama, po kvalitetu i sistemu igre", ocenio je Ristovski na obraćanju novinarima.

Hajduk u nedeljnu utakmicu, koja počinje u 13 časova, ulazi sa osme pozicije na tabeli i 15 osvojenih bodova, dok je Novi Pazar petnaesti sa osam bodova manje.

Ristovski će za ovu priliku moći da računa na oporavljene Marka Mugošu i Radana Šunjevarića, dok su Bojan Ostojić i Miloš Marković i dalje povređeni.

"Puno smo jači sa Mugošom i Šunjevarićem, a Ostojić i Marković su i dalje van stroja, najverovatnije do kraja polusezone. Utakmicu može da odluči i inspiracija jednog igrača, a mi imamo puno kvalitetnih fudbalera u ofanzivnoj liniji. Takodje, jedna greška, slična onoj koju smo napravili protiv Metalca, može skupo da nas košta", rekao je Ristovski.

On se osvrnuo i na kaznu Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Srbije, koja je zbog loše organizacije utakmice protiv Radničkog 1923 kaznila Novi Pazar sa dve utakmice bez prisustva publike na svom terenu.

"O tome ćemo više razmišljati posle Kule, ali mnogo nam je žao zbog toga. Fudbal se igra zbog navijača i nadam se da će nam ta kazna biti, makar, prepolovljena", kazao je Ristovski.

Portparol Novog Pazara Redžep Korać saopštio je da ovaj superligaš još uvek nije dobio zvaničnu potvrdu od Fudbalskog saveza Srbije da je kažnjen.

"Zapanjeni smo ovom kaznom, takodje i činjenicom da smo za nju saznali putem medija. U protokolu koji je potpisan posle meča sa Radničkim 1923 stoji da je sve proteklo u najboljem redu. Ne znamo zbog čega smo kažnjeni, a sigurno je da ćemo, kada dobijemo odluku, uložiti žalbu", rekao je Korać.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Novi Pazar želi prvu pobedu na strani

Izvor: NaDlanu.com, 18.Nov.2011

NOVI PAZAR, 18. novembra 2011. (Beta) - Trener Novog Pazara Ljubomir Ristovski rekao je u petak da je pauza u fudbalskoj Super ligi odgovarala njegovoj ekipi i da su se neki igrači oporavili od povreda i biće u kombinaciji za meč 12. kola protiv Hajduka u Kuli... NOVI PAZAR, 18. novembra 2011. (Beta)...

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.