Rišarlison srušio hrabre Vukove

Izvor: B92, 01.Sep.2019, 17:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Evertona su savladali Vulverhempton sa 3:2 u prvom meču nedeljnog programa 4. kola Premijer lige.

Ekipa menadžera Marka da Silve je dva puta vodila, gosti su dva puta uspevali da stignu do izjednačenja, ali je u 80. minutu Rišarlison uspeo da postigne gol za pobedu.

Brazilcu je to bio drugi gol na meču, posle asistencije Luke Dinja, a prethodno je u petom minutu prvi put zatresao mrežu Vulvsa, na dodavanje Moisa Kena.

Golu su doprinele i katastrofalne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << reakcije odbrane gostiju, uključujući i golmana Ruija Patrisija.

Burno prvo poluvreme je bilo upotpunjeno golom Romana Saisa u 9. minutu, posle konfuzne reakcije defanzivaca Evertona, a već 180 sekundi kasnije Aleks Ivobi je bio strelac za liverpulsku ekipu.

Tada je asistenciju zabeležio Gilfi Sigurdson, pošto je uputio fenomenalan centaršut koji je pao tačno na glavu ofanzivca Evertona.

Drugi gol za Vulvse je u 75. minutu postigao Raul Himenes, posle "centaršuta" iz auta, a posle pravog fudbalskog ubacivanja u kazneni prostor Rišarlison je pet minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Vulvsi su u nadoknadi vremena ostali bez Vilija Bolija, koji je zaradio drugi žuti karton.