Rišarlison dva puta pogađao, Everton oba puta preživeo

Izvor: B92, 03.Feb.2024, 16:43

Fudbaleri Evertona i Totenhema remizirali su rezultatom 2:2 (1:2) u prvoj utakmici 23. kola engleske Premijer lige.

Meč na "Gudisonu" ponudio nam je puno uzbuđenja, ali i rasplet tek u nadoknadi vremena, tačnije, 94. minutu kada je postavljen konačan rezultat.

Totenhem je dva puta vodio, i to oba puta golovima Brazilca Rišarlisona, bivšeg ljubimca navijača na "Gudisonu".

On je pogodio već u 4. minutu, ali je radost "pevaca" potrajala do 30. minuta. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Džek Herison je na isteku pola sata igre poravnao rezultat, iz prekida koji su bili "rak rana" Totenhema na ovom meču.

Ali, baš kao što gosti iz Londona nisu imali rešenje za prekide, tako ni "karamele" nisu umele da zaustave Rišarlisona.

Brazilac je u 41. minutu postigao najlepši gol na meču, iz prve je na prelep način pogodio dalji ugao za novo vođstvo Spursa.

Ono je potrajalo mnogo duže, sve do nadoknade drugog poluvremena, kada je Everton još jednom pogodio iz prekida za 2:2.

Strelac je bio Brajtvajt, VAR je analizirao njegovu poziciju i pokazao da nije bilo ofsajda, pa je na kraju viđena podela bodova.