Ridiger spasao Real, Lajpcig overio pobedu u finišu

Izvor: B92, 11.Okt.2022, 23:08

Fudbaleri Lajpciga savladali su Seltik sa 2:0 u Glazgovu, dok su Real Madrid i Šahtjor podelili bodove u Varšavi - 1:1.

Duel u Škotskoj bio je pun uzbuđenja, ali prvi pogodak videli smo tek u 75. minutu.

Andre Silva je sjajno nabacio loptu sa leve strane, posle čega je Verner udarcem glavom matirao golmana Seltika.

Strelac prvog gola sjajno je uposlio Forsberga, koji je u 84. minutu snažnim udarcem "overio" pobedu Lajpciga - 2:0.

U drugom meču >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << grupe F, Šahtjor i Real Madrid su igrali nerešeno - 1:1.

Za razliku od neefikasnog prvog, videli smo prilično sadržajno drugo poluvreme u Varšavi.

Uslovno domaći tim poveo je pogotkom Zubkova u 46. minutu.

"Kraljevski" klub nije izgledao najbolje, štaviše, bio je izuzetno blizu poraza.

Kao heroj Anćelotijevog tima istakao se Ridiger, koji je pogotkom u 95. minutu izjednačio rezultat - 1:1.

Nespretno istrčavanje golmana Šahtjora ostavilo je Ridigera krvave glave na zemlji, ali na sreću nije zadobio teže povrede.

Real Madrid je ostao lider grupe sa 10 poena, Lajpcig ih ima 6, Šahtjor 5, dok je Seltik ostao na samo jednom osvojenom bodu.