Izvor: MozzartSport.com, 16.Maj.2021, 14:36

Riberi igrao kao u najboljim danima, ali sudija svirao sporan penal Milenkoviću i pogurao Napoli ka Ligi šampiona (VIDEO)

Gosti pobedom u Firenci prestigli Juventus i Milan

Vratio se Napoli na treće mesto Serije A, s bodom više od Juventusa i Milana kolo pre kraja, s tim da Rosoneri imaju meč manje od pomenutih rivala. Ono što je bitno za izabranike Đenara Gatuza, sami će 23. maja na svom Dijego Armando Maradona stadionu krojiti sebi sudbinu. Ako savladaju Veronu, neće morati da brinu o drugim rezultatima.

To im je omogućila pobeda u Firenci 2:0 protiv rezultatski bezbrižne, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << vrlo motivisane Fjorentine. Posebno Franka Riberija, koji je podsetio na slavne dane u dresu Bajern Minhena.

"Lomio je kičme" francuski veteran igračima gostujućeg tima svojim driblinzima, međutim, nije uspeo da se upiše u strelce, niti to omogući Dušanu Vlahoviću. Srpski reprezentativac odigrao je drugi uzatopni meč bez pogotka, mada je u 13. minutu zatresao mrežu, ali iz ofsajda.

Ispravna je tada bila odluka sudije Rosarija Abisa da poništi pogodak, ali će se dosta polemisati o dusuđenom penalu za Napoli u 53. minutu. Dobio je sugestiju iz VAR sobe da pogleda snimak, a potom pokazao na belu tačku iako je bilo jasno da je povlačenje Nikole Milenkovića i Amira Rahmanija bilo obostrano. Čak bi arbitar manje pogrešio da je dosudio faul Napolijevog igrača, na šta će sigurno narednih dana ukazivati ljudi iz Juventusa i Milana.

Neprecizan sa bele tačke bio je Lorenco Insinje, ali je imao kapiten gostiju sreću da mu se lopta vrati posle odbrane Pjetra Terasijana, a drugu šansu nije propustio. Posle tog gola pali su igrači Fjorentine, a pogodak Pjotra Zjelinskog u 67. minutu potpuno ih je dotukao. Posle duge lopte Osimeha i dodavanja Insinjea, Poljak je šutirao iz prve sa ivice kaznenog. Lopta je pogodila Lorenca Venutija i prevarila Terasijana.

Bio je to kraj uzbuđenjima na Artemio Frankiju ove nedelje.