Retro Lukaku – nerazuri poslali upozorenje Milanu

Izvor: B92, 23.Apr.2023, 14:24

Retro Lukaku – "nerazuri" poslali upozorenje Milanu

Fudbaleri Intera savladali su Empoli rezultatom 3:0 u meču 31. kola Serije A.

"Nerazuri" su sa ovom pobedom prekinuli niz od pet poraza, a sve zahvaljujući Romelu Lukakuu koji je po prvi put ove sezone postigao dva gola na jednom meču.

Posle prvih 45 minuta bez golova, belgijski napadač se razigrao u nastavku i načeo protivnika u 48. minutu, a potom postigao još jedan gol na 15-ak minuta do kraja.

Lukaku je na ovom meču postigao svoj prvi gol iz igre >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nakon 253 dana posta i meča protiv Lećea 13. avgusta prošle godine.

Uz to, učestvovao je i u trećem golu kada je asistirao rezervisti Lautaru Martinesu za 15. gol u Seriji A za Argentinca.

Inter je posle ove pobede pretekao Milan, sa kojim se sastaju u polufinalu Lige šampiona, na petom mestu sa bodom viška od gradskog rivala koji ima meč manje. Empoli je 15. sa šest bodova više od Verone koja je prva ispod crte.

U narednom kolu Inter dočekuje Lacio, dok će Empoli na gostovanje Sasuolu.