Repriza US opena iz 2010: Peng izbacila Radvansku

Izvor: Blic, 27.Avg.2014, 19:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Repriza US opena iz 2010: Peng izbacila Radvansku

Šuai Peng je priželjkivala reprizu US opena od pre četiri godine i želja joj se ostvarila - eliminisala je Agšenjku Radvansku u drugom kolu poslednjeg grend slema sa 6:3, 6:4.

Kineska teniserka je došla do tek druge pobede nad favorizovanom Poljakinjom u petom međusobnom susretu, a prvi put je slavila 2010. takođe u Njujorku i isto u drugom kolu.

Radvanska nije uspela da opravda petu poziciju na svetu, iako je vrlo došlo ušla u meč, napravila brejk i povela >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa 0:2, ali se onda sve promenilo.

Peng je uzela tri gema zaredom, igrala zaista fantastično i zatim oduzela servis protivnici za vođstvo od 5:3, da bi na svoj servis osvojila prvi set.

U drugom se vodila borba atipična za ženski tenis, bez brejka sve do petog gema, Peng je čistila linije i iz vrlo teških pozicija, a otpor Radvanske slomila je jedinim brejkom za 3:2. Stečenu prednost uspešno je sačuvala do kraja i treću meč loptu pretvorila u veliki trijumf.

Radvanska je još jednom pokazala da joj US open najmanje prija od svih grend slemova, jer nikada nije prošla dalje od četvrtog kola, a sada je ispala već u drugom.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Repriza US opena iz 2010: Peng priredila iznenađenje i izbacila Radvansku

Izvor: Blic, 27.Avg.2014

Šuai Peng je priželjkivala reprizu US opena od pre četiri godine i želja joj se ostvarila - eliminisala je Agnješku Radvansku u drugom kolu poslednjeg grend slema sa 6:3, 6:4...Kineska teniserka je došla do tek druge pobede nad favorizovanom Poljakinjom u petom međusobnom susretu, a prvi put je...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.