Izvor: MozzartSport.com, 29.Avg.2020, 13:54

Ren nastavlja gde je stao prošle sezone, mladi Guiri napada Mitrovića

Ekipa iz Bretanje uložila dosad 31.000.000 evra u pojačanja. Popravni za Strazbur protiv Nice koju predvodi supertalentovani napadač koji je na premijeri postigao dva gola

Posle kanonade (4:1) Liona u petak protiv Dižona nastavlja se šampionat Francuske, a danas su na programu dve utakmice drugog kola Lige 1.

Ren je u prošlom šampionatu bio prijatno iznenađenje. Ekipa iz Bretanje je bila treća iza šampiona Pari Sen Žermena i Olimpika iz Marselja i plasirala >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << se u evro-elitu. Tvorac uspeha, mladi stručnjak Žulijen Stefan (39) ostao je na kormilu tima. Na premijeri nove sezone, Ren je odigrao nerešeno (1:1) u gostima protiv Lila.

Ekipa se pojačala ovog leta. Potrošeno je čak 31.000.000 evra. Iz Amijena je za 15.000.000 evra protekle nedelje stigao napadač Serhu Girasi, dok je iz Liona za 12.000.000 prošlog meseca došao krilni napadač Martin Terije. Novajlija iz Dižona je Marokanac Najef Agerd, plaćen 4.000.000 evra. Zasad nije bilo mnogo odlazaka iz tima. Jedini koji je prodat je Sulejman Dumbija, koji je za 3.000.000 evra otišao u Anže.

|

Na otvaanju sezone pred svojim navijačima Ren danas (17.00) dočekuje Monpelje koji nije igrao u prvom kolu. Oba tima imaju probleme sa povređenim o kažnjenim igračima. Za domaćina neće biti u sastavu štopera Saše Bojea. On je dobio crveni karton u prvom poluvremenu meča u Lilu. Van tima zbog povrede su Džejms Li Sliki i Žersinjo Niamsi.

Za Monpelje neće igrati nekoliko standardnih igrača – Bastijan Badu, Andi Dalor, Brazilac Hilton, Korejac Jun... Videćemo da li će šansu da dobije nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Krasnodara, Mihajlo Ristić, koji je imao dobru minutažu na nekim prijateljskim utakmicama pre početka šampionata.

Prošle sezone u Ligi 1 oba puta je slavio Ren. U Monpeljeu je bio bolji 1:0, a na svom stadionu Roazan parku bilo je čak 5:0. Više od četiri godine Monpelje ne zna za pobedu protiv Rena. Poslednji put ekipa sa juga zemlje je slavila protiv ekipe iz Bretanje u aprilu 2016. godine. Posle toga na osam utakmica Ren je dobio četiri duela, dok je isto toliko završeno bez pobednika.

U večeranjem terminu (21.00) Strazbur dočekuje Nicu. Domaćin je na premijeri poražen (1:3) u gostima u Lorijanu. Jedan od tragičara bio je povremeni srpski reprzentativac Stefan Mitrović. On je na startu drugog poluvremena skrivio penal iz koga je Adrijan Grbić preokrenuo rezultat u nastavku susreta. Iskusni štoper, nekadašnji igrač Benfike i Genta, i ove sezone je kapiten Strazbura.

|

Nica je pobedila na premijeri povratnika u najviši rang, Lans sa 2:1, a blistao je napadač Amir Guiri, talentovani fudbaler rođen 2000. godine. Ponikao je u Lionu, a ovog leta ga je kupio tim sa Azurne obale za 7.000.000 evra. Ako se po jutru dan poznaje, mogla bi to da bude jedna od najboljih kupovina ovog prelaznog roka. Patrik Vijera, trene Nice, i za ovaj meč ne može da računa na povređene Alžirce Atala i Budaija, Brazilca Danila, Mizjane Malidua... Nica je imala slabiju prošlu sezonu, ali je ovog leta bila aktivna na pijaci. Krenula je ambiciozno, potrošila je 27.000.000 evra na petoricu igrača, a pride je na pozajmicu stigao i Roni Lopes iz Sevilje.

Ni Strazbur nije kompletan. Faliće Maham Sibi, Adrijen Lebo i Belgijanac Mats Sels. Prošle sezone u međusobnim susretima pobedili su domaćini, identičnim rezultatom 1:0. Poslednje četiri utakmica ova dva tima završene su tipom 0-2 gola.

FRANCUSKA 1 – 2. KOLO