Izvor: MozzartSport.com, 05.Dec.2020, 20:44

Ren davio loptu, Lans pogađao i preskočio ga na tabeli (VIDEO)

Gosti iskoristili svoje prilike i upisali tri vredna boda - 2:0

Ren je prošle sezone izborio plasman u Ligu šampiona, ali će to izgleda ove biti jako težak zadatak za ekipu sa Roažon Parka. Vezali su četvrti meč bez trijumfa u francuskom šampionatu Stefanovi puleni, nakon poraza u 13. kolu od Lansa kod kuće pali su na osmo mesto na tabeli sa 19 bodova.

Lans je očekivano prepustio loptu favorizovanom rivalu, pametno se branio i lukavo čekao svoju priliku >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << iz kontri, a dočekao ju je u 28. minutu. Prekaljeni Gael Kakuta šalje izvrstan pas ka Kalimuendu, koji sa ivice kaznenog prostora preciznim udarcem u dalji ugao trese mrežu domaćina za 0:1. Nastavio je Ren da obigrava oko kaznenog prostora gostiju, ali bezuspešno, do odmora nije bilo promena.

Video je Stefan da je vrag odneo šalu, pa je odmah po povratku sa pauze napravio dve izmene, umesto Unua i Njamsija na teren je poslao proverene snage, supertalentovanog Eduarda Kamavingu i bivšeg napadača Milana Mbaje Nijanga. Nije ni to dalo rezultate, pa su priliku dobili i Muasa i Gboho, samo da bi u 78. minutu Ganago šokirao domaći sastav. Treći šut Lansa na utakmici i Salan je drugi put vadio loptu iz mreže, sjajno se snašao rezervista Ganago, čovek koji je zamenio strelca prvog gola se nakon sjajnog poteza namestio na udarac na ivici kaznenog prostora i matirao golmana domaće ekipe - 0:2.

Do kraja nije bilo promena, Lans se uspešno odbranio i izvojevao veliku pobedu na gostovanju. Trijmfom su izbili na sedmo mesto na tabeli sa 21 osvojenim bodom, preskočili su Ren koji je sada osmi sa dva boda manje.

FRANCUSKA 1 – 13. KOLO