Izvor: B92, 21.Sep.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Remi na Stamford Bridžu
Fudbaleri Čelsija i Mančester Junajteda igrali su 1:1 u derbiju petog kola Premijer lige.
Šampion Evrope poveo je u 19. minutu golom Park Đi-Sunga, a izjednačenje je doneo Salomon Kalu deset minuta pre kraja. Mančester Siti je deklasirao Portsmut rezultatom 6:0, Hal Siti i Everton igrali su 2:2, dok je Totenhem slabu seriju nastavio remijem kod kuće sa Viganom 0:0. U prvom meču dana Aston Vila je dobila lokalni derbi na terenu Vest Broma 2:1. Na čelu tabele je Arsenal >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << (12), ispred Čelsija i Liverpula (po 11) i Vile (10).
Derbi kola doneo je odličan napadčki fudbal, u kojem je gost dominirao pre prvog i posle izjednačujućeg gola, a domaćin u sat vremena između njih.
Gosti su na teren izašli bez Ronalda, Tevesa i suspendovanog Vidića, ali su u meč ušli mnogo bolje i posle nekoliko propuštenih prilika zasluženo poveli iz briljantne akcije. Pet igrača učestvovalo je u pripremi vodećeg gola, ključnu ulogu imao je Evra, koji je posle sprinta izdržao duel sa Bosingvom i poslužio Berbatova, udarac bugarskog igrača Čeh je odbio do Parka, koji lako pogađa za 0:1.
Do tog trenutka Čelsi je već imao dva peha tokom popodneva - Deko se povredio na zagrevanju (umesto njega igrao Balak), a Karvalja je posle 11 minuta zamenio Aleks zbog povrede kolena. To ih nije sprečilo da krenu u napad odmah po primljenom golu, a nekoliko minuta kasnije posle jednog sudara sa Maludom sa terena je morao Edvin van der Sar.
U nastavku igre ušle su prve zvezde oba kluba Drogba i Ronaldo, ali je prvu vrhunsku priliku imao Džo Kol, koji je šutirao pravo u Kuščaka 25 minuta pre kraja. Još bolju šansu imao je Nikola Anelka u 72. minutu, kada je natrčavao na loptu na petercu, gol je bio prazan, ali je Francuz loptu poslao na pogrešnu stranu.
Zasluženo izjednačenje stiglo je u 80. minutu - Runi je napravio faul na 25 metara od gola, odbrana se sporo postavljala, pa je Mikelov centaršut u mrežu lako sproveo Salomon Kalu.
Gosti su tada krenuli u napade, stvorili nekoliko poluprilika, ali je najbolju šansu ponovo imao Kalu, čiji udarac je izbio Gari Nevil.













