Izvor: B92, 22.Sep.2012, 17:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Remi na Karaburmi, Spartak 4:1
U toku je šest mečeva šestog kola Jelen Superlige koje je otvoreno minimalnom pobedom Crvene zvezde u Kuli.
Derbi kola igra se u Novom Sadu gde Donji Srem igra sa Radom, dok je zanimljiv okršaj OFK Beograda i Vojvodine na Karaburmi. Novi Pazar gostuje BSK-u u Borči.
Smederevo je dočekalo kragujevački Radnički, dok Niški gostuje Spartaku u Subotici. Jagodina je domaćin Javoru. Poslednji meč kola >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igra se u nedelju kada Partizan dočekuje Slobodu (18.00).
Već u prvom minutu postignut je prvi gol, a Darko Spalević doneo je prednost kragujevačkom Radničkom u Smederevu. Deset minuta kasnije do prednosti je stigla i Jagodina, Aleksandar Živanović je zatresao mrežu Javora.
U 17. minutu pao je i gol u derbiju kola, Rad je preko Branislava Miloševića poveo protiv Donjeg Srema. Posle 15-ak minuta postignut je po gol na još dva meča. Prvo je u 30. minutu Đorđe Despotović doneo prednost Spartaku protiv niškog Radničkog, da bi minut kasnije Enver Alivodić pogodio za Novi Pazar u Borči.
U finišu poluvremena Rad je udvostručio prednost protiv rivala iz Pećinaca, a strelac u 39. minutu bio je Goran Čaušić.
Dramatično je na Karaburmi. Domaćin je polovinom prvog dela imao penal, ali je Nemanja Supić zaustavio ššut Nemanje Nikolića. Desetak minuta kasnije poništen je gol Novosađanima. Posle centaršuta Bilbije, Đorđe Jokić je glavom zatresao mrežu, ali je Danilo Mihajlović poništio gol. Vojvodina je najavila da će povući ekipu sa terena, ukoliko Mihajlović bude loše sudio.
Prvi gol u nastavku mečeva postignut je u Novom Sadu. Ognjen Damjanović smanjio je zaostatak Donjeg Srema na 2:1. Pet minuta kasnije Despotović je ponovo zatresao mrežu Nišlija i duplirao prednost Spartaka. U istom trenutku kada i Damjanović, gol je postigao i Dejan Živković koji je doneo izjednačenje protiv Kragujevčana.
U prvih deset minuta drugog dela BSK je preko Aleksandar Simovića uspeo da izjednači protiv Pazara, ali je pola sata pre kraja Saša Popin vratio prednost gostima. U finišu meča u Subotici postignuta su još tri gola, Slobodan Novaković i kapiten Vladimir Torbica iz penala su doneli Spartaku ubedljivu prednost od 4:0, dok su Nišlije pet minuta pre kraja postigle počasni pogodak.
Dramatični finiši viđeni su u Borči i Smederevu. BSK je minut pre kraja golom Boškovića izjednačio protiv Novog Pazara, ali je u nadoknadi vremena Vusljanin doneo pobedu gostima. Prednost Smedereva u 83. minutu preko Živkovića, u poslednjem je poništio Svojić i doneo bod Radničkom.
Jelen Superliga Srbije, 6. kolo:
Hajduk - Crvena zvezda 0:1
u toku:
Smederevo - Radnički Kragujevac 2:2
Živković 51, 83 - Spalević 1, 86
Spartak - Radnički Niš 4:1
Despotović 30, 55, Novaković 78, Torbica 81p - 86
BSK - Novi Pazar 2:3
Simović 52, Bošković 89 - Alivodić 31, Popin 73, Vusljanin 90
Donji Srem – Rad 1:2
Damjanović 51 - Milošević 17, Čaušić 39
Jagodina – Javor 1:0
Živanović 11
OFK Beograd – Vojvodina 0:0
nedelja:
18.00 Partizan - Sloboda
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda, Subotica
JSL - šesto kolo (uživo)
Izvor: Sportske.net, 22.Sep.2012
Dosta golova ovog popodneva, izuzev na Karaburmi, gde su OFK Beograd i Vojvodina igrali 0:0. Remi i u Smederevu, pobede u gostima ostvarili Rad i Novi Pazar. Prva pobeda Spartaka, ''minimalac'' Jagodine.
Milinković: Treba nam gol kao hleb
Izvor: Mondo, 22.Sep.2012
Remi na Karaburmi u duelu OFK i Vojvodine. I jedni i drugi mogli do tri boda. Milinković: "Rezultat je realan". Vignjević: "Ne zameram Abubakaru"...OFK Beograd je i dalje u grupi klubova koji još ne znaju za pobedu u novoj sezoni. Vojvodina je vezala drugi remi otkako je na klupu seo Nebojša Vignjević..."Romantičari"...
















