Remi “Švaba” i Hamburgera uz šest golova, trijumf Volfsburga

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Okt.2013, 18:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štutgart je propustio veliku priliku da se priključi gornjem domu na tabeli Bundeslige posle 9. kola.
(FOTO: Bundesliga)
„Švabama“ nisu bila dovoljna ni tri vođstva na gostovanju Hamburgeru. Aleksandru Maksim i Kristijan Gentner su donosili prednost gostima, i to oba puta u prvom poluvremenu, ali se HSV vraćao u igru.
Prvo izjednačenje doneo im je Pjer–Mišel Lasoga, a drugo Maksimilijan Bajster.
Autogolom Johana Đurua u 64. minutu. gosti su još jednom poveli. Ali, s obzirom da je trend na „Imteh Areni“ bio da Štutgart ne može da zadrži vođstvo, izjednačio je Rafael van der Vart tri minuta kasnije.
Volfsburg je došao do veoma važne pobede na gostovanju Augsburgu i tako se odlepi na četiri boda od zone ispadanja. Gostima je trebalo svega sedam minuta u finišu prvog poluvremena da preokrenu rezultat, koji su održali do kraja.
Verner je u 10. minutu doveo Augsburg u voljstvo. Arnold je u 35. izjednačio da bi Luiz Gustavo u 42. minutu doneo sva tri boda Volfsburgu.
SEMAFOR DEVETOG KOLA BUNDESLIGE:
Hamburger – Štutgart 3:3 (Lasoga 22, Bajster 56, Van der Vart 67 – Maksim 3, Gentner 38, Đuru 64. autogol)
Augsburg – Volfsburg 1:2 (Njerner 10 – Arnold 35, Luiz Gustavo 42)
Bajern – Majnc 4:1 (Roben 50, Miler 52, 82 penal, Mandžukić 69 – Parker 44)
Braunšvajg – Šalke 2:3 (Ademi 20, Belarabi 59 – Mejer 29, Gorecka 65, Nojšteter 90+1)
Verder – Frajburg 0:0
Dortmund – Hanover 1:0 (Rojs 4 penal)
Frankfurt – Nirnberg 1:1 (Kadlec 50 – Drmić 87)
Herta – Menhengladbah 1:0 (Ramos 37)