Remi Junajteda i Benfike, Bazel u igri

Izvor: NaDlanu.com, 23.Nov.2011, 01:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 1:1 sa Benfikom u 5. kolu Grupe C Lige šampiona.

U istoj grupi Bazel je u gostima pobedio Ocelul sa 3:2. Benfika je povela već u 3. minutu autogolom Fila Džonsa. Emerson je dodao do Nikolasa Gaitana koji je prošao po desnoj strani i ubacio loptu u peterac, a Džons je, u nameri da izbije loptu, "zakucao" u svoj gol. Tri minuta kasnije Benfika je mogla do drugog gola, ali je Bruno Sezar šutirao >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << pored gola sa oko 16 metara. Izjednačenje Junajtedu doneo je Bugarin Dimitar Berbatov udarcem glavom posle centaršuta Nanija u 30. minutu. Odmah u sledećem napadu Mančester je mogao do preokreta kada je Ešli Jang izašao sam ispred golmana Benfike Artura, ali se nije snašao i brazilski golman mu je odbranio šut. Nekoliko sekundi kasnije i Benfika je imala odličnu priliku, ali je golman domaćih David De Hea odlično odbranio šut Pabla Aimara. Mančester je krenuo agresivnije u drugom poluvremenu i konstantno napadao prvih 15 minuta tog dela igre. Desni bek Junajteda Fabio propustio je najbolju priliku kada je izašao sam ispred Artura i pokušao da ga lobuje, ali je čuvar mreže gostiju dobro intervenisao. Domaćini su poveli u 59. minutu golom Darena Flečera. Kapiten Junajteda na ovoj utakmici Patris Evra centrirao je sa leve strane, Flečer natrčao i šutirao glavom, a loptu je golman odbio ponovo do Flečera koji je sa metar sproveo u gol. Benfika je izjednačila svega minut kasnije. Džons je vratio loptu do De Hee koji je slabo ispucao. Bruno Sezar je "presekao" loptu, ubacio u peterac, a lopta je pogodila Rija Ferdinanda i odbila se do Pabla Aimara koji je neometan izjednačio rezultat. Do kraja utakmice Mančester je imao bolje šanse, ali je Berbatov iz voleja šutirao preko gola, a Nani u poslednjim trenucima utakmice šutirao pored gola. U drugoj utakmici Bazel je već na poluvremenu vodio sa 3:0 golovima Fabijana Freja u desetom, Aleksandra Freja u 14. i Marka Štrelera u 37. minutu. U drugom poluvremenu domaćini su se "probudili" i preko Gabrijela Đurđua u 75. i Liviju Antala u 81. minutu stigli na samo gol zaostatka, ali nisu uspeli da izjednače. Junajted i Benfika dele prvo mesto sa po devet bodova, Bazel je treći sa osam, a poslednji je Ocelul bez bodova. U poslednjem kolu Bazel 7. decembra dočekuje Mančester junajted, a Benfika kod kuće igra sa Ocelulom. Rezultati utakmica 5. kola Lige šampiona: Grupa A: Bajern Minhen - Viljareal 3:1 Napoli - Mančester siti 2:1 1. Bajern Minhen 5 4 1 0 11:4 13 2. Napoli 5 2 2 1 8:6 8 3. Mančester siti 5 2 1 2 7:6 7 4. Viljareal 5 0 0 5 2:12 0 Grupa B: CSKA Moskva - Lil 0:2 Trabzonspor - Inter 1:1 1. Inter 5 3 1 1 7:5 11 2. Trabzonspor 5 1 3 1 3:5 6 3. CSKA Moskva 5 1 2 2 7:7 5 4. Lil 5 1 2 2 6:6 5 Grupa C: Mančester junajted - Benfika 2:2 Ocelul - Bazel 2:3 1. Benfika 5 2 3 0 7:4 9 2. Mančester junajted 5 2 3 0 10:6 9 3. Bazel 5 2 2 1 9:9 8 4. Ocelul 5 0 0 5 3:10 0 Grupa D: Olimpik Lion - Ajaks 0:0 Real Madrid - Dinamo Zagreb 6:2 1. Real Madrid 5 5 0 0 16:2 15 2. Ajaks 5 2 2 1 6:3 8 3. Olimpik Lion 5 1 2 2 2:6 5 4. Dinamo Zagreb 5 0 0 5 2:15 0 Sutra: Grupa E: Bajer Leverkuzen - Čelsi Valensija - Genk 1. Čelsi 4 2 2 0 9:2 8 2. Bajer (L) 4 2 0 2 5:6 6 3. Valensija 4 1 2 1 5:4 5 4. Genk 4 0 2 2 1:8 2 Grupa F: Arsenal - Borusija Dortmund Olimpik Marselj - Olimpijakos 1. Arsenal 4 2 2 0 4:2 8 2. Olimpik Marselj 4 2 1 1 4:1 7 3. Borusija Dortmund 4 1 1 2 3:7 4 4. Olimpijakos 4 1 0 3 4:5 3 Grupa G: Zenit - APOEL Šahtjor - Porto 1. APOEL 4 2 2 0 6:4 8 2. Zenit 4 2 1 1 7:5 7 3. Porto 4 1 1 2 5:7 4 4. Šahtjor 4 0 2 2 4:6 2 Grupa H: BATE Borisov - Viktorija Plzenj Milan - Barselona 1. Barselona 4 3 1 0 13:2 10 2. Milan 4 2 2 0 7:3 8 3. BATE Borisov 4 0 2 2 2:9 2 4. Viktorija Plzenj 4 0 1 3 1:9 1 Beta
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.