Remi Benfike i PSŽ-a, Vlahović strelac u pobedi Juventusa nad Makabijem

Izvor: Beta, 06.Okt.2022, 19:49

Fudbaleri Benfike i Pari Sen Žermena odigrali su večeras u Lisabonu nerešeno 1:1, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige šampiona.Francuski klub je poveo u 22. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Kilijan Mbape, Nejmar i Lionel Mesi.Asistenciju je upisao Nejmar, a gol je sa ivice šesnaesterca postigao argentinski napadač.Mesi je tako postao jedini igrač koji je postigao gol protiv 40 različitih ekipa u Ligi šampiona.Benfika je do izjednačenja došla u 41. minutu. Enco Fernandes je ubacio loptu u kazneni prostor, a nju je na putu ka golu 'zakačio' Danilo i postigao autogol.Juventus je u Torinu pobedio Makabi Haifu sa 3:1.Adrian Rabio je u 35. minutu iskoristio odličnu asistenciju Anhela di Marije, izašao sam pred gol i lako savladao golmana Džoša Koena.Na drugi pogodak čekalo se do 50. minuta. Odličnu asistenciju u prostor ponovo je uputio Di Marija, a sam pred golmana ovog puta izlazi srpski igrač Dušan Vlahović, koji se potom upisuje u strelce.Isti akteri učestvovali su u akciji u 63. minutu, kada je Vlahovićev gol poništen zbog ofsajda.Izraelski prvak je smanjio rezultat u 75. minutu preko Dina Davida, dok je Rabio u 83. minutu posle kornera bio najviši u skoku za konačnih 3:1.Srpski fudbaler Filip Kostić je ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona