Remi Barse, Hetafe pobegao sa dna

Izvor: B92, 10.Maj.2009, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselone propustili su priliku da proslave 19. titulu tri kola pre kraja lige jer su igrali nerešeno sa Viljarealom 3:3 (3:1).

Veliku pobedu u ovom kolu zabeležilo je i Hetafe nad Osasunom (3:0) u direktnom okršaju u borbi za opstanak. Deportivo je bio bolji od Rekreativa (2:1) i došao do pete pozicije. U ostalim mečevima Almerija je savladala Hihon 3:1, Malaga je golom Lukea u 87. minutu iz penala došla do minumalne pobede nad Rasingom, a Valjadolid i poslednjeplasirana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Numansija su igrali bez golova.

Golovima Keite, Etoa i Alveša iz slobodnog udarca Barselona je stekla veliku prednost nakon 45 minuta igre u Katoloniji iako je Ljorente uspeo da izjednači rezultat deset minuta nakon vodećeg pogotka Keite.

U nastavku meča ’Blaugrana’ je nastavila da stvara gol šanse, ali su gosti postizali golove. Nakon prekršaja Abidala, (direktan crveni karton, drugi na poslednja dva meča) Fernandez je iskoristio penal i smanjio na 3:2 u 78. minutu utakmice. Proslavu Barsine titule odložio je Ljorente u trećem minutu sudijske nadoknade, svojim drugim golom na utakmici.

U poslednjoj utakmici kola, Atletiko Madrid je posle velikog trilera savladao Espanjol sa 3:2. Meč nije dobro počeo za Atletiko, pošto je ostao sa deset igrača već u 30. minutu jer je Luis Perea dobio crveni karton zbog tuče. Gosti su poveli u 38. minutu kada je Nene uspešno izveo jedanaesterac, posle faula Pernije u kaznenom prostoru. Samo dva minuta kasnije, takođe posle prekida, gosti su duplirali vođstvo preko Harkua, a slobodnom udarcu prethodio je faul Ujfalušija. Domaća ekipa najavila je prekoret već u osmom minutu utakmice kada je Forlan sjajnim udarcem van kaznenog prostora pogodio gornji desni ugao gola. Sedam minuta kasnije Aguero izjednačava na 2:2 posle asistencije Pernije. Totalni preokret i pobedu domaćinu donosi Forlan u 90. minutu, nakon što je Šimao poslao preciznu loptu u sredinu kaznenog prostora.