Izvor: B92, 14.Maj.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Reli (Kipar): Gronholm prvi u petak
Vozač Pežoa Markus Gronholm vodi posle prve dve etape relija oko Kipra, pošto su problemi sa karburatorom usporili svetskog prvaka Petera Solberga.
Početak relija obeležila je sjajna vožnja Solberga, medjutim on je morao da uspori pošto mu je pesak ušao u karburator.
Tu okolnost iskoristio jeGronholm, i sa prednošću od 24 sekunde završio drugu etapu prvog dana ispred klupskog kolege Harija Rovanpere. Treći je Španac Sainc,a četvrti Estonac Marko Martin.
Solberg je trenutno tek osmi, dok je manje sreće imao vozač Forda, Belgijanac Duval kome je otpao točak i on je tako postao prvi vozač koji je odustao na Kipru.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.




