Izvor: Sportski Žurnal, 29.Jul.2013, 14:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rejna: Liverpul me je oterao
Španski golman Pepe Rejna rekao je da ga je engleski Liverpul „praktično oterao” u italijanski Napoli u kojem će provesti godinu dana na pozajmici.
(FOTO: soccerlens)
Menadžer Liverpula Brendan Rodžers još ranije odlučio je da mesto među stativama zauzme Simon Minjole, što je Rejni bio jasan signal.
Mediji u Engleskoj i Španiji, spekulisali su prošlog meseca da bi Rejna mogao da ode u Barselonu i tamo zameni kolegu iz reprezentacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Viktora Valdesa, ali ponuda iz katalonskog giganta nije stigla.
– Jedino zbog čega žalim je način na koji odlazim iz Liverpula. Prirodno je što sam razočaran jer mi je uprava kluba saopštila da sam pozajmljen Napoliju tek kada je ceo posao završen. Mislim da sam, ipak, zaslužio bolji tretman – naveo je Rejna u otvorenom pismu navijačima Liverpula.
On je kazao i da je upravi engleskog kluba najavio mogućnost prelaska u Barselonu, ali je ostavio i otvorena vrata za produžetak saradnje sa Liverpulom.
– Rekao sam menadžeru da hoću da igram za Liverpul, a da bih o Barseloni razmislio tek ako bi stigla konkretna ponuda jer bi za mene to bila šansa za povratak kući – objasnio je Rejna.
Španac je dodao i da je u Liverpulu naučio šta znači igrati za najlepši klub u Engleskoj.
– Možda nisam osvojio mnogo trofeja sa Liverpulom, ali bio sam deo jednog sjajnog iskustva koje je važno koliko i trofeji. Sada znam kako navijači mogu da podignu i pomognu ekipi da osvaja trofeje – dodao je Rejna koji je za Liverpul od 2005. godine do danas odigrao 394 utakmice za klub sa Enfilda.
On je sa Liverpulom osvojio FA kup, Liga kup i evropski Superkup, dok sa reprezentacijom Španije ima dve evropske i jednu titulu svetskog prvaka.
Nastavak na Sportski Žurnal...





