Izvor: Glas javnosti, 12.Feb.2011, 07:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rej Alen najbolji "trojkaš" u istoriji NBA
NJUJORK - U reprizi finala prošlogodišnjeg plej-ofa američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Lejkersi su jutros kao gosti savladali Boston sa 92:86, ali rezultat te utakmice ostao je u senci rekorda beka Bostona Reja Alena koji je postao najefikasniji "trojkaš" u istoriji takmičenja.
Da bi nadmašio dosadašnjeg rekordera, legendu Indijane Redžija Milera, Alenu su u duelu sa Lejkersima bile neophodne >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << dve "trojke". Drugu, kojom je ušao u istoriju NBA lige, Rej Alen je ubacio minut i 48 sekundi pre isteka prve četvrtine. U nastavku susreta još jednom je bio precizan izvan linije 6,75 m i sada sa ukupno 2.562 "trojke" učvrstio prvu poziciju na listi najboljih "dalekometnih" šutera NBA lige. Dve manje od njega ubacio je dosadašnji rekorder Miler.
Iako je sa 20 poena Alen bio najefikasniji u redovima Bostona, ipak nije uspeo da spreči poraz svog tima. Predvođeni Kobijem Brajantom (23 koša) i Špancem Pauom Gasolom (20 poena i deset skokova) aktuelni šampioni zasluženo su stigli do pobede.
U preostale dve utakmice postignuti su ovi rezultat: Finiks - Golden Stejt 112:88 (Vladimir Radmanović dva poena za 13 minuta) i Denver - Dalas 121:120 (Predrag Stojaković dva poena za devet minuta)

















