Izvor: B92, 16.Sep.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ređina: Žuti karton zbog pušenja
Šef stručnog štaba italijanskog prvoligaša Ređine Valter Macari prvi je trener u Italiji koji je dobio žuti karton zbog toga što je pušio za vreme utakmice.
Glavni sudija nedeljne prvenstvene utakmice izmedju Ređine i Udinezea najpre je opomenuo Macarija, a kada je ovaj posle desetak minuta ponovo zapalio cigateru, dao mu je žuti karton.
Do kraja susreta trener Ređine je nervozno cupkao pored aut linije, ali se uzdržavao od pušenja, da ne bi dobio crveni karton.
"Na svašta se čovek navikne, pa ću se i ja valjda navići na ovo pravilo. Očigledno sam zasluzio žuti karton, ali ne znam kako ću izdržati 45 minuta bez pušenja", rekao je Macari.









